EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 06.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Zima v módních brýlích

Publikováno dne 06.10.2016 od Karolína Arnoštová

Brýle jsou již řadu let nejen užitečnou pomůckou, která buď zlepšuje naše vidění, nebo chrání oči před slunečními paprsky, ale jsou také důležitým doplňkem našeho vzhledu. Proto i ony beze zbytku podléhají módním trendům.

Není divu, vždyť jsou to právě obroučky, které při osobním kontaktu upoutají jako první. Věnujte jejich výběru náležitou péči a nechte si poradit od odborníků – optiků, co vám sluší a zároveň je v souladu s dnešní módou.

Současný trend nabízí škálu možnosti a každý si v něm najde určitě to své. Můžete si vybrat například velké sluneční brýle, pastelové probarvení skel, zrcadlová skla, brýle bez obrouček, výrazné plastové nebo kovové obruby, a to v širokém spektru barev i materiálů. Zda jsou brýle „in“ nebo „out“, určuje především jejich velikost, tvar, barva a materiál obruby. Dalším faktorem je také povrchová úprava, zabarvení a tloušťka skel. Módní trendy v oční optice se stejně jako v odívání často v drobných obměnách vracejí. Dnes zaznamenáváme návrat velkých tvarů brýlových čoček s pastelovým probarvením. To platí jak u slunečních, tak i u dioptrických brýlí a rozdíl je pouze v sytosti zabarvení. Právě tady v současné době dominuje gradal, tedy nahoře tmavé a při dolním okraji obruby až čiré probarvení čočky. Gradal je velmi elegantní, ve světlých tónech neovlivňuje vnímání barev a navíc nositeli těchto brýlí vidíte do očí.

Návrat „zrcadel“

Další prvek, který se v módě slunečních brýlí vrací, jsou zrcadla. Mezi dioptrickými brýlemi je zrcadlová povrchová úprava na přední ploše skel novinkou. Podle letošního trendu, je žádoucí, aby vaše oči byly za zrcadlovými skly alespoň trochu patrné. Mezi dioptrickými brýlemi stále kralují brýle bez obrub. Módní jsou jak v jemném titanovém provedení, nebo naopak z plochého silného kovu. Svoji pozici si také vydobyly brýle bez obrub s plastovými barevnými díly. U všech tří kategorií platí – pokud moderní, tak barevné. A výrobci na to nezapomněli. Tyto vrtané brýle najdete téměř v jakékoli barvě.

Kdo preferuje celoobruby, většinou k brýlím přistupuje jako k zásadnímu módnímu doplňku. Proto jsou plastové i kovové obruby dnes velmi často dvoubarevné a při jejich výrobě se také kombinuje například plast a kov.

V zahraničí jsou módním hitem obruby z čirého krystalického plastu, u nás si cestu k zákazníkům teprve hledají. Tyto obruby jsou však velmi zajímavé a vhodné pro každou příležitost, hodí se totiž ke každému oblečení.

Výrazně obroučky v sytých odstínech si vychutnávají zejména ti, kteří si potrpí na celkovou sladěnost s barvou vlasů a očí, s oblečením, kabelkou, botami a dalšími doplňky. Samozřejmě se nabízí možnost mít více odlišně probarvených brýlí a pohrávat si s různými kombinacemi a svůj vzhled dovést k dokonalosti.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist