Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
18.05.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 20.5. - 28.5.2021 bude naše prodejna v SC Olympia Teplice z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Vaše zakázky si můžete vyzvednout na naší pobočce v Globusu Trmice. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201 nebo 607 084 922. Děkujeme za pochopení.
TOPlist

Zdravé slunění

Publikováno dne 10.10.2016 od Karolína Arnoštová

Většina z nás se po dlouhém zimním období už nemohla dočkat slunce. Pryč s nohavicemi a dlouhými rukávy, pěkně vystavit své tělo slunce, aby naše pokožka vyměnila zimní bělobu za letní bronz.

Jenže i opalování je věda samotné slunce, které je schopné léčit tělo i duši, také umí i pořádně ublížit. Snad každý už alespoň jednou pocítil, co dokážou jeho nemilosrdné paprsky. Spálená ramena nebo záda nám nedala v noci spát a náš rudý nosík se za pár dnů začal nepůvabně olupovat. I když se vše za poměrně krátkou dobu dalo zase do pořádku, naše pokožka trpí a vysychá.

Kůže je občas tak trochu zanedbávaná, přestože hraje v našem životě velmi výraznou roli. Při její „velikosti“ – měří tož dva metry čtvereční – je vlastně největším orgánem lidského těla. Kůže není jen naším vnějším obalem a ochrannou proti vnějším vlivům, je také důležitým vylučovacím orgánem. Kůží odchází voda i některé škodliviny. V neposlední řadě se v kůži tvoří působením slunečního záření vitamin D.

Voda pro zdraví i krásu

Odborníci tedy opalování zcela nezahrnují, jelikož to rozumné je tělu prospěšné. Nedostatek slunce v nás vyvolává pocit únavy a deprese. Ale přehnané slunění má následky opačné. Nadměrné slunění vede k předčasnému stárnutí kůže, ztrátě přirozené vlhkosti a elasticity a samozřejmě také k tvorbě vrásek. Prvním krokem k tomu, abychom měli stále svěží pleť, je dodržování pitného režimu, a to hlavně v létě. A nestačí pít až v okamžiku, kdy nás začne ovládat pocit žízně. Ten totiž ani zdaleka neodpovídá naším skutečné potřebě tekutin. Žízeň je vlastně varovný signál, že už něco není v pořádku, a tak bychom měli pít, i když žízeň nemáme.

Ochrana zevnitř

Dalším krokem k ošetření kůže před slunečním zářením jsou samozřejmě ochranné přípravky. Ty bychom měli vybírat podle ochranného faktoru, tedy pořídit si krém pokud možno s tím nejvyšším. Číslo faktoru totiž násobí doporučenou dobu pobytu na slunce bez použití ochranného krému. V praxi to tedy znamená, že máme-li například pokožku typu II, můžeme na slunci bezpečně pobývat bez krému pouhých deset minut. S opalovacím krémem, který má faktor číslo 12, je možné být na slunce dvě hodiny. A nejsou to jen krémy určené přímo k opalování, které potřebuje naše kůže. Vhodné jsou také přípravky určené po opalování. Ty mají za úkol zklidnit naši pokožku a napomáhají k regeneraci kůže a dodají jí také potřebnou vlhkost, ztracenou sluněním. „Nejmladší“ ochranou naší pokožky jsou přípravky v tabletách. Mají antioxidační účinky a zevnitř chrání naší kůži před negativními vlivy slunce.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist