EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 01.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Zaměřeno na boj s celulitidou

Publikováno dne 29.09.2016 od Karolína Arnoštová

Hanka Kynychová Provozovatelka fitness centra, autorka videokazet a knížky Tajemství životního stylu – aneb tvůj osobní trenér a rádce.

Trápila vás někdy nadváha? Nějaké kilo navíc?

K mé profesi mne dovedlo, právě nějaké to kilo navíc. Když mi bylo něco kolem 18-ti let, najednou jsem zjistila, že vážím 65kg!

A jak jste se s nespokojeností poprala?

Začala jsem se hodně zajímat o fitness, aerobik a výživu. Trvalo mi zhruba rok a půl, než jsem se dostala do formy, se kterou jsem byla spokojená.

Většinu žen trápí celulitida, objevila se někdy i u vás?

V období těch 18-ti let ani ne, ale v těhotenství ano. Chtěla bych však maminky uklidnit, pokud se začnete o vzniklou celulitidu brzy po porodu starat, celulitida se v krátkém čase zmírní. Tedy alespoň u mne to tak probíhalo. Při dodržení pravidelného pitného režimu a lehkým posilování, se stav celulitidy může viditelně ovlivnit.

Vaše postava je tedy dílem každodenního cvičení?

Ano, cvičím dvakrát denně. Cvičení ovšem nestačí, důležitá je i strava. Sestavit celodenní jídelníček a cvičební plán s ohledem na věk a zdravotní stav je možné ve fitness centru. Pokud se vám nechce nikam chodit, doporučuji třikrát týdně posilovat doma a pokud vám čas dovolí, jednou, dvakrát týdně si dojděte na spalovací trénink. V odpoledních hodinách omezte energeticky náročné potraviny. Např. špagety, ovoce … Můj tip pro vás: držte se večerních salátů, ryb a masa upraveného bez oleje.

Co podle vás způsobuje celulitidu?

Celulitidu zvýrazňuje hlavně nevytrénované svalstvo pod kůží, a proto jsou štíhlé dámy „obdarovány“ dolíčky na problémových partiích.

Můžete nám vyjmenovat problematické partie, kde je celulitida nejagresivnější?

Nejčastěji se celulitida objevuje na zadní straně stehen, na břiše, na hýždích, ale už jsem viděla celulitidu i na lýtkách a pažích!

Připravila Milada Raisová, Mladá fronta a.s.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist