AKTUÁLNĚ 19.09.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Základní pravidla pro zdravé a krásné oči

Publikováno dne 22.09.2016 od Karolína Arnoštová

Zrak je náš nejcennější smysl. Jeho ztráta může mít negativní vliv na kvalitu našeho života, proto je důležité o oči pečovat.

Při práci s počítačem, kdy se zrak dlouhodobě upírá na zářící monitor, je důležité dodržovat tyto zásady

  • Vzdálenost očí od monitoru by měla být zhruba na dálku vaší paše
  • Na monitor se dívejte zpríma, jen tak budou oči přijímat nezkreslený obraz a budou se tak méně namáhat
  • Čas od času práci přerušte a zahleďte se do dálky
  • Často zamrkejte
  • Používejte oční kapky pro zkladnění zraku

Chraňte oči před škodlivým UV zářením. Sluneční brýle bychom měli kupovat výhradně v očních optikách, kde nám zaručí kvalitu skel, která blokují nebezpečné sluneční paprsky. Na sluneční brýle bychom neměli zapomínat ani v podzimních a zimních měsících, kdy sice intenzita UV záření není tak vysoká, přesto ale může dojít k oslnění nebo podráždění očí. Na horách by mělo být používání slunečních brýlí samozřejmostí.

  • Navštěvujte pravidelně očního lékaře
  • Při odličování očního make upu používejte kvalitní kosmetické přípravky, které jsou dermatologicky testované a svým složením nedráždí oči. Vyhýbejte se tělovým krémům.
  • Pokud nosíte kontaktní čočky, dbejte na jejich čistotu a přísně dodržujte hygienické zásady při aplikaci a snímání. Předejdete tak možné infekci, která může zanechat vážné následky na vašem zraku
  • Dopřejte svým očím dostatek odpočinku. Ideální je výlet do přírody, kde se oči zklidní a odpočinou si od městského ovzduší. Rozmazlujte je vitamínem B, dostatkem spánku a pravidelnou kontrolou u očního lékaře.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist