Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
18.05.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 20.5. - 28.5.2021 bude naše prodejna v SC Olympia Teplice z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Vaše zakázky si můžete vyzvednout na naší pobočce v Globusu Trmice. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201 nebo 607 084 922. Děkujeme za pochopení.
TOPlist

Zajímavost – Jak vidí ptáci

Publikováno dne 06.09.2016 od Karolína Arnoštová

Často slýcháme přirovnání – ten vidí jako orel. Je ale vůbec možné srovnání lidského oka s ptačím?

Stejně jako u člověka je zrak nejdůležitějším smyslem i u ptáků.

V porovnání k rozměrům těla je ptačí oko mnohem větší než lidské. Velmi dobře můžeme tento nepoměr pozorovat např. u orla nebo sovy.

Za zvláštnost lze též považovat fakt, že oko ptáka váží často více než jeho mozek. Pro názornost – např. váha oka u poštolky je kolem 5 gr, kdežto její mozek váží necelé 4 gr.

Další rozdíl

Oproti člověku mají ptáci podstatně větší zorné pole díky umístění oči na straně hlavy – u lidí dosahuje hodnoty 180ᵒ, ale u ptáků až 300ᵒ.

Výborný zrak u ptáka je nezbytnou nutností, protože ostatní smysly nejsou vyvinuty tak dokonale. Závisí na něm jejich přežití.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist