AKTUÁLNĚ 15.08.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »

Vyberte si správné dioptrické brýle

Publikováno dne 16.09.2016 od Karolína Arnoštová

Pro zdravý zrak je velmi důležitý výběr správných dioptrických brýlí a dokonalý vzhled zas výběr správných obroučků. Měli bychom proto dbát nejen na barvu našich vlasů, barvu pleti a tvar našeho obličeje, ale především na kvalitu.

Denně přibývají nové elegantní modely obrouček od známých módních tvůrců. U dioptryckých brýlí už není žádána pouze funkčnost, ale také luxusní vzhled. Trh je pod stálým tlakem na nové modely a zároveň s tvorbou nových modelů přibývá i levných a nekvalitních napodobenin. 

Chytrý výběr

Stejně tak jako se mění rychle móda textilu, účesů, líčení a podobně, tak se mění i módní tvar dioptrických brýlí. Výběr brýlí pouze podle módy je zdrojem pozdějších mnoha nespokojeností. Je však možné sladit módní prvky s typem brýlí. Nejsprávnější je vždy mít na zřeteli tvar obličeje a typ kupujícího. Základní kritéria při výběru jsou tři:

MUSÍ BÝT SLADĚN TVAR OBLIČEJE

ROZMĚRY OBLIČEJE

OSOBITOST KUPUJÍCÍCHO

K jakému obličeji jaké brýle

1) Ke kulatému obličeji se hodí čtverhranný tvar. Vyhneme se však příliš ostrým a hranatým tvarům.

2) Čtvercový tvar obličeje je vhodný ke kulatým a oválným brýlím.

3) Máme-li tenký obličej, dáváme přednost brýlím s jemnými okraji. Velké brýle se silnými skly se k obličeji nehodí.

4) Jsou-li vaše řasy a oční jamky blízké, dáváme přednost brýlím, které je poněkud zaplní.

Tvar obličeje

Pro správný výběr brýlí je třeba si všímat kořene nosu a očních rámečků brýlí a jejich postavení. U umělohmotných brýlí dosedají na kořen nosu a u kovových by měly na kořen nosu dosedat velmi přesně. U kovových rámečků musí přesně nasedat na kraji nosu, musí být správná délka jejich nožiček a musí se dbát na jejich tlak na oči. Nejdůležitější je pamatovat na to, aby se nedotýkali zespodu tváře a aby byly ve stejném postavení k obočí.

Barva pleti a vlasů

Jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru brýlí je barva pleti a vlasů. Například bledé tváře je třeba oživit rámečky s teplými barvami. U lesklých pletí není třeba používat světlých rámečků. U matných pletí jsou vhodné rámečky s teplými barvami.

Špatným používáním si ničíme své brýle

I u těch osob, které používají vhodné brýle, dochází někdy k chybám. Při jejich nasazování, necháme-li je na čele, zavěšené na krku, používáme-li je bez pouzdra, dáme-li je do kapsy nebo taška a podobně, se poškodí jejich původně správný tvar. Chceme-li zachovat naše brýle nepoškozené, tak bychom je měli mít v pevných obalech. Po určitém období je též vhodné nechat brýle zkontrolovat.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist