Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že oční ordinace Eiffel optic v Bělehradské ulici se bude 10.9.2021 stěhovat do oční ordinace v Ječné 6 na Praze 2. V případě dotazů nás kontaktujete na tel.: 224 913 173 nebo 222 512 668. Těšíme se na Vás!
TOPlist

Voníš, voním, voníme

Publikováno dne 10.10.2016 od Karolína Arnoštová

Léto už je doslova na spadnutí, dlouhé rukávy i nohavice jsme odložili hluboko na dno šatníků a rádi je vyměnili za trička, tílka, kraťasy a sukně. Jenže teplé dny plné slunce nám nepřinášejí jen radost.

S tímto obdobím se totiž u drtivé většiny lidí zvyšuje také pocení. A každý, kdo je nucen zejména v letních měsících cestovat přeplněnou městskou hromadnou dopravou, o tom ví své.

Čich je jedním z našich nepostradatelných smyslů, který u člověka vinou evoluce sice přestal plnit funkci „alarmu“, ale přesto je velmi důležitý. I když nás už náš noc nedokáže varovat před blížícím se nebezpečím, jsou jeho signály jasné – buď nám něco příjemně voní, nebo prostě naopak. Ale vůně, nebo lépe řečeno „vonění se“, není výmyslem novodobé moderní společnosti. Neznámějšími ctiteli všemožných vůní byli už staří Řekové, kteří hygieně a péči o tělo věnovali nemalou pozornost. Podle tehdejších trendů měla každá část těla vonět jinak, a tak například na paže používali mátu, šíji a krk potírali fialkami. Vonné přípravky byly také předmětem, bez kterého se neobešla řada rituálů, a naši předkové je také často obětovali svým bohům. Ve starověku byla výroba vůní výsadou lékařů, kněží a učenců a dovolit si je mohli opravdu jen ti bohatí. Podobně to bylo i po pádu Římské říše a také ve středověku, kdy se hlavním městem parfémů a vonných olejů dovážených z Východu staly Benátky.

Vůně do kapsy

Ale vraťme se zase zpátky do současnosti. Používat deodoranty a antiperspiranty patří dnes už k běžné hygieně. Bohužel však ne u všech, jak jistě potvrdí právě ti, kteří zažívají denně cestu do práce a domů třeba přeplněným metrem. Tyto voňavé pomůcky mnoho místa nezaberou, a tak by měl být samozřejmým obsahem dámských kabelek i pánských tašek nebo kapes. S pocením jdou však ruku v ruce další negativní jevy, a to nejen propocené skvrny na oblečení. Toho se dá ale lehce vyvarovat – na trhu najdete deodoranty krémové, tuhé nebo ve spreji, a tak pro vás máme jeden tip na dva v jednom. Kuličkový antiperspirant/deodorant Rexona díky svému revolučnímu designu a vylepšenému složení nevysychá, nezadrhává se, umožňuje rovnoměrné nanesení a nezanechává lepivý pocit na pokožce. Má úžasnou vůni a jeho dokonalost vás pohladí. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist