AKTUÁLNĚ 20.10.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
01.10.2020
Přijmeme Asistenta/tku prodeje pro naše prodejny v Praze a Brně s aktivním přístupem k zákazníkovi. Náplní práce je prodej brýlí. Nezkušené v optice zaučíme. Nástup možný ihned. Zasílejte aktuální fotografii a životopis na adresu inzerat.cz@eiffeloptic.cz
TOPlist

Vada očí z blízka i daleka

Publikováno dne 14.07.2018 od Karolína Arnoštová

Krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus vzniká nesouladem mezi velikostí oka a lomivostí optického aparátu. Buď je oko příliš dlouhé nebo krátké a rohovka nebo čočka je příliš dioptricky silná nebo slabá.

Krátkozrakost

Protože je oko příliš dlouhé, vzniká nám ostrý obraz před sítnicí a v místě nejostřejšího vidění je rozmazaný. Tato vada se řeší mínusovou čočkou, která prodlouží dráhu a posune obraz na sítnici.

Dalekozrakost

Oko příliš krátké, takže vzniká ostrý obraz za sítnicí a v místě nejostřejšího vidění je rozmazaný, ale až v případě vyšších dioptrií. Může za to čočka v oku, která má schopnost, při vyvinutí určitého úsilí, prohnout se a zkrátit dráhu paprsků a tím vytvořit ostrý obraz na sítnici. Z toho vyplívá, že nižší forma dalekozrakosti může být dlouho skryta a projeví se bolestí hlavy, únavou, slzením a pálením oka apod., což nemusíte spojovat s vadou očí. Dalekozrakost se řeší plusovou čočkou, která nahradí schopnosti čočky v oku, zachová tak ostré vidění.

Astigmatismus

Astigmatismus způsobuje deformaci ve vidění. V nižším stupni se pletou písmena a čísla nebo mají písmena stíny a vyšší stupeň se projevuje rozmazaným viděním. Při pravidelném astigmatismu nemá rohovka nebo čočka kulatý tvar, ale je šišatá nebo má tvar míče na ragby. Vada se řeší cylindrickými (torickými) čočkami v brýlích nebo v kontaktních čočkách.

Torické kontaktní čočky měsíční koupíte zdeoptika.eiffeloptic.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist