EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 01.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Typologie obličeje a brýle

Publikováno dne 29.09.2016 od Karolína Arnoštová

Umíte si správně vybrat brýlové obroučky? V optikách najdete nepřeberné množství druhů, barev a tvarů brýlí. Každý z nás má potom na výběr, buď se můžete svěřit do rukou optika, který mnohdy plní i funkci vizážisty, a nechat si dobře poradit, nebo si sami můžete ověřit svůj cit. Obecně rozlišujeme tvary obličeje na kulatý, oválný, hranatý a trojúhelníkový. A stejně jako každému typu obličeje sluší jiný účes, i tvar obrouček dokáže výrazně podtrhnout krásu obličej. Na druhou stranu nesprávně zvolený tvar obrouček může zcela zkazit dojem. Než si půjdete pro nové brýle, ať už dioptrické nebo sluneční, držte se našeho návodu a určitě si vyberete takové, které vám budou slušet a skvěle vás doplní. Ať už je tvar vašeho obličeje jakýkoli, vždy máte na výběr z několika tvarů i barev.

Kulatý obličej

Vašemu obličeji skvěle sednou oblé a kulaté tvary obrouček, působí velmi harmonicky a neruší celkový dojem. Aby brýle na vašem obličeji zcela nezanikly, pro zvýraznění zkuste trochu experimentovat a poohlédněte se po barevně výrazných obroučkách. Zajímavé a kontrastní barvy jsou nejenom moderní, ale dobře vyváží proporce vašeho obličeje.

Oválný obličej

Oválný obličej bývá proporčně téměř dokonalý, slušet mu budou zejména podlouhlé a oblé obroučky, které kopírují tvar obočí. Nesáhnete vedle, ani když se vám zalíbí hranaté obroučky, ty vám dodají na zajímavosti a váš obličej s nimi vynikne. Bát se nemusíte ani barev, ale všeho s mírou, výrazný tvar obrouček správně zkombinujte s barevností. Volte buď samotnou černou, nebo černou v kombinaci s ostatními barvami. Světlé a pastelové barvy se hodí spíše ke světlejším typům, protože na jejich obličeji nezaniknou a příjemně je doplní. Tmavé obroučky se hodí ke světlým i tmavým typům, ale vybírejte opatrně, mohou působit nehezky dominantně na obličeji s jemnými rysy.

Hranatý obličej

Hranatý i trojúhelníkový obličej působí lehce nesourodě, proto buďte při výběru brýlí obezřetní. Výhodou pro vás je, že si můžete dovolit pořídit poměrně velké, moderní a zajímavé obroučky, které by na ostatních typech obličeje vypadaly nepěkně. Na druhou stranu malé obroučky pro vás nejsou vhodné, protože na vašem obličeji příliš nevyniknou. Nebojte se a vyberte si netradiční tvar nebo barvu. Můžete si dovolit téměř všechno, záleží jen na vaší odvaze. Většina extravagantních brýlí, které si ostatní nemůžou dovolit, perfektně sedne k tvaru vašeho obličeji.

Trojúhelníkový obličej

Tvar vašeho obličeje je poměrně netradiční, ale nemusíte se bát, i pro vás se najdou ideální tvary i barvy. Vyváženě na vašem obličeji budou působit obroučky, zvýrazňující horní část obličeje a lícní kosti. Hodí se k vám jak kulaté, tak oblé obroučky výrazných barev, které dokáží odvést pozornost od ostré brady. Pokud si zvolíte pastelové barvy, brýle nebudou příliš nápadné, ale zato budou na vašem obličeji působit harmonicky a něžně.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist