EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 06.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Sportovní brýle

Publikováno dne 29.09.2016 od Karolína Arnoštová

Sportovní brýle rozlišujeme zejména podle druhu sportu, ke kterému je budeme používat. Měli bychom se ovšem držet několika zásad, aby se nám brýle při sportu nestaly přítěží. Brýle by měly být vyrobeny z lehčího materiálu, musejí dobře sedět a co je nejdůležitější, musejí oči účinně chránit. Sportu se v dnešní době nemusejí být ani lidé, kteří nosí brýle dioptrické. Do některých druhů sportovních nedioptrických brýlí se dají do brýlových sportovních čoček Přímo vlisovat dioptrické hodnoty, nebo jsou zvlášť uchycené k nedioptrickým brýlím. Přinášíme vám rady, jaké brýle si vybrat k různým druhům sportu.  

Cyklistika

Mezi nejrozšířenější sportovní aktivity u nás bezesporu patří cyklistika. Při jízdě na kole je zcela nezbytné oči chránit. Zdraví oči ohrožuje nejenom prudké slunce, ale i vítr, který vyvolává slzení, hmyz nebo částečky prachu, které mohou způsobit nepříjemné podráždění očí.

Cyklistické brýle proto volte široké, vyrobené z nerozbitného plastu. Měly by vám dobře sedět, abyste se při jízdě na kole neohrožovali neustálým upravováním brýlí na nose. V současnosti jsou v nabídce i brýle s výměnnými plastovými čočkami, jejichž zabarvení si zvolíte podle počasí. Měli byste také vědět, že tmavá skla se mohou večer stát nebezpečnými, stejně jako žlutá na přímém slunci. Brýle by samozřejmě měly být vybavené UV filtrem, dražší modely mají i další povrchové úpravy, které zvyšují odolnost proti oděru. Nezapomeňte si vzít k nákupu cyklistických brýlí i svoji helmu, aby vás brýle někde netlačily, vyzkoušejte si je zároveň s helmou.

Lyžování a snowboarding

Při zimních sportech jsou brýle nezbytnou součástí vybavení. Na horách naše oči ohrožuje ostré horské slunce, prudký vítr a sníh. Brýle vhodné na lyže nebo snowboard by vždy měly mít kvalitní UV filtr a speciální filtry pro různé světelné podmínky. Pro zvýšení vaší bezpečnosti by brýle měly mít dvojitý plast, nebo upravená skla se speciální vrstvou proti srážení vlhkosti, nastavitelný pružný pás kolem hlavy a dostatečné polstrování pro optimální průchod vzduchu.

Squash

V posledních letech se u nás stal velmi oblíbeným sportem squash. Stále více lidí nachází zalíbení v tomto sportu, a nejenom proto se nabídka pomůcek na squash neustále rozšiřuje. Pokud již vlastníte squashovou raketu, ručník, boty i kamaráda či kamarádku, kteří s vámi chodí hrát, rozšiřte si svoje vybavení ještě o ochranné brýle.

Zásah míčkem může i nenávratně poškodit váš zrak. Ve výběru opět platí pravidlo lehkých a dobře sedících brýlí. Vzhledem k faktu, že squash se hraje v místnosti, skla vašich brýlí by měla být čirá, zaručí vám tak dobrou viditelnost a nezkreslují obraz. Kvalitní brýlové čočky by také měly mít speciální vrstvu, která je chrání proti oděru, a zároveň musejí být nerozbitné, aby vás i při zásahu nemohly zranit.

Míčové sporty

Rádi sportujete kolektivně? Potom zřejmě rádi hrajete s přáteli míčové hry. I tady platí, že brýle by měly být vyrobeny výhradně z plastu, zásadně bez kovových a skleněných součástí. Důraz byste měli klást také na dobře vypolstrovaný nosník. Brýle musejí mít zajištění proti padání z hlavy a měly by plnit ochranné funkce. V případě, že hrajete nejenom v hale, ale i venku, brýle vybírejte zásadně s kvalitním UV filtrem.

Plavání a potápění

Léto se nám už pomalu blíží a mnoho z nás opět zavítá k moři, ale i českému rybníku. Naše rady pro výběr plaveckých brýlí se ovšem týkají jak plavců svátečních, tak i těch, kteří pravidelně navštěvují kryté bazény. Plavecké brýle je vhodné opatřit polarizačními brýlovými čočkami, které eliminují odlesky od vodní plochy. Pokud plavete i ve volné přírodě, opět nezapomeňte na důležitý UV filtr, hodit se vám také bude protizamlžovací úprava. Brýle vhodné k potápění by měly být vyrobeny ze silikonu a rozhodně by měly mít bezpečnostní sklo.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist