AKTUÁLNĚ 19.09.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Solárium …

Publikováno dne 12.09.2016 od Karolína Arnoštová

Léto za námi zavřelo definitivně dveře a opálení od moře začíná pomalu, ale jistě blednout. Kdo chce mít pokožku více či méně opálenou i přes třeskutou zimu, řešením je buďto vyjet si znovu do teplých krajin nebo dát svému tělo odpočinout v soláriu.

Chraňte nejen oči

Touha po opálení a snaha o atraktivní vzhled přivádí ročně do solárních studií desetitisíce lidí. Chtějí získat „správnou barvu“. Kožní lékaři však apelují na rozum vyznavačů umělého sluníčka. Kladou jim na srdce, aby se přizpůsobili typu pleti a dodržovali doporučené dávky slunění. A k tomu dodávají, že velmi záleží na výběru studia! Volte solária s kvalifikovanou obsluhou, kde vám zároveň zaručí, že do svých přístrojů používají předepsané a originální lampy výrobce.

Opatrnosti není nikdy nazbyt

Dermatologové se dějí na dvě skupiny, jedni tvrdí, že doposud není vědecky prokázána závislost mezi ozářením v soláriích a rakovou kůže – zhoubným melanomem. Pozitivní působení UV záření je přínosné především v zimě, kdy posiluje imunitní systém a podporuje tvorbu vitaminu D důležitého pro stavbu kostí.

Jejich ostražitější kolegové, odpůrci tohoto tvrzení naopak říkají, že každým zářením je kůže náchylnější ke vzniku nádoru a je jedno, zda se jedná o umělé sluníčko nebo přírodní.

Každopádně z toho vyplývá, že je důležité opalovat se s rozumem, ať už jsme u moře, ne horách, doma na zahradě či v soláriu.

Obecně platí maximálně deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů. Před opalováním v soláriu je třeba odstranit z kůže veškeré kosmetické přípravky a odložit šperky. Na ošetření kůže je vhodná speciální solární kosmetika, která je vyvinuta pro potřeby, chrání do jisté míry kůži a udrží déle hnědé zbarvení.

Rozhodně nestačí mít jen zavřené oči, ale měli byste je chránit ještě brýlemi, které jsou součástí vybavení každého správného studia.

Pokud užíváte léky, prostudujte si příbalový letáček nebo se pro jistotu poraďte s lékaře.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist