Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že oční ordinace Eiffel optic v Bělehradské ulici se bude 10.9.2021 stěhovat do oční ordinace v Ječné 6 na Praze 2. V případě dotazů nás kontaktujete na tel.: 224 913 173 nebo 222 512 668. Těšíme se na Vás!
TOPlist

Sluneční brýle pro pohodu i eleganci

Publikováno dne 06.10.2016 od Karolína Arnoštová

Už brzy nastane dlouho očekávané období, kdy konečně začneme odhazovat vrstvy oblečení a budeme moci vystavit svou tvář slunci. K tomu, aby se náš požitek ze slunečních paprsků obešel bez následků, nám pomáhají právě sluneční brýle.

Ty ale už dávno nejsou jen ochranou před slunečním zářením, ale staly se nepostradatelným módním doplňkem a dnešní nabídka na trhu je opravdu veliká. Ze široké škály tvarů a barev obrouček i čoček si vybere každý.

Do většiny kvalitnějších slunečních brýlí, které jsou k dostání v optikách, je možné nechat si zasadit dioptrická skla, a tak je jen na vás, jaká si vyberete. Pokud si chcete pořídit sluneční dioptrické brýle, měli byste vědět, že kromě šedavého nebo hnědého odstínu je dnes na trhu neomezená škála barev skel v plastovém provedení. V současné době je možné do většiny kvalitních slunečních brýlí zabrousit dioptrické sluneční čočky. Plastové brýlové čočky jsou snadno barvitelné a máte tedy možnost vybrat si z mnoha barev a odstínů. Nyní jsou moderní velké sluneční brýle a i z těchto modelů se dají za použití speciálně zakřivených brýlových čoček vyrobit dioptrické sluneční brýle. Sluneční dioptrické čočky je možné samozřejmě zhotovit i do všech dioptrických obrouček. Toto řešení je výhodné. Často totiž není ani poznat, že jsou vaše sluneční brýle dioptrické. Určitou nevýhodou dioptrických slunečních brýlí je skutečnost, že se sluneční a světelné podmínky prostě mění, a tak musíte u sebe nosit i brýle s čirými čočkami.

Slušivé klipy

Tuhle situaci do jisté míry řeší takzvaný sluneční klip a v nabídce trhu jsou dva typy klipů. Univerzální, který se pomoci kolíčkového úchytu předsadí před brýle, je možné přizpůsobit tvaru a velikosti vaší obroučky. Jeho výhodou je nízká cena a možnost použití pro více brýlí. Toto řešení je sice rychlé, ale pravdou zůstává, že není příliš elegantní. Druhé řešení je mnohem estetičtější, lehčí a pohodlnější na manipulaci. U některých typů obrouček je možné objednat klip, který je vyroben přímo ke konkrétnímu modelu. Ovšem je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady.   

Univerzální řešení

Kdo s sebou nechce v letních měsících nosit dvoje brýle nebo klipy, pro něj jsou univerzálním řešením samozabarvovací brýlové čočky. Vyrábějí se z plastu i ze skla a v místnosti jsou téměř čiré a zabarví se právě působením slunečního UV záření. Rozsah zabarvení se většinou pohybuje od 8 do 75%, v závislosti na použitém materiálu a hlavně vnějším prostředí, ve kterém se právě nacházíte. Vyjdete-li ven na slunce, zabarví se čočky během třiceti sekund. Jejich nevýhodou je pomalejší odbarvování a horší zabarvování v autě, protože čelní sklo vozidla zachytává UV záření.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist