EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 07.07.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

SLUNEČNÍ BRÝLE Při sportu, při řízení auta, při výstupu na hory …

Publikováno dne 18.09.2016 od Karolína Arnoštová

Co bychom měli vědět o slunečních brýlích, které jsou nejen elegantní a estetické, nýbrž také chrání naše oči před škodlivým slunečním zářením, před prachem a jinými škodlivými vlivy.               

Výběr slunečních brýlí, které chrání oči před škodlivým zářením, je velmi důležitý a dělají se zde mnohdy veliké chyby. Je třeba pamatovat především na to, že by měly ochránit zdraví očí. Největší chybou je jejich nákup od pouličních prodavačů. Právě u slunečních brýlí se často koupě uskuteční bez ohledu na jejich zdravotní význam.

Kupujte brýle u odborníků

Především nekupujte sluneční brýle u pouličních prodejců či u stánkařů, ale u odborníka. Kromě jejich designu a vzhledu dbejte především na zdraví svých očí a tedy na kvalitu brýlí. Je dobré se poradit s odborníkem, zda budou dostatečně chránit oči před ultrafialovým zářením.

Kategorie brýlí

Zdravotní

Brýle této kategorie budou naše oči chránit na 100%. Nepropouštějí ultrafialové záření, byly vyrobeny s tímto cílem.

Kosmetické

Jejich hlavní cíl je vyhlížet esteticky. Také chrání před škodlivým zářením.

Speciální

Slouží speciálním cílům. Jestliže chcete vystupovat na hory, budete lyžovat nebo pojedete někam, kde je velmi intenzivní sluneční záření a podobně, pak si vyberete brýle různých kategorií.

Sportovní

Nejvhodnější jsou laminátové brýle s plastickými kraji. Je třeba dbát na to, aby přesně seděli na obličeji a na uších a odpovídaly standardním požadavkům.

Řidičské

Brýle, které se používají při řízení auta, jsou velmi důležité, protože řidič musí mnohdy v brýlích za volantem strávit několik hodin, musí chránit především před oslněním. Jejich výběru je nutné věnovat náležitou pozornost. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist