Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že oční ordinace Eiffel optic v Bělehradské ulici se bude 10.9.2021 stěhovat do oční ordinace v Ječné 6 na Praze 2. V případě dotazů nás kontaktujete na tel.: 224 913 173 nebo 222 512 668. Těšíme se na Vás!
TOPlist

Roztoky

Správná péče o kontaktní čočky je nejdůležitějším faktorem pro pohodlné a bezpečné nošení kontaktních čoček. Jedině každodenní desinfekcí a čištěním si zajistíte ostré vidění a komfort po celou dobu nošení.

Na kontaktních čočkách se usazuje lipidobílkovinový sediment, který se může stát živnou půdou pro bakterie. Čočky s musí pravidelně čistit, protože i okem neviditelná vrstva usazenin může být zdrojem pro mikroby. K tomu slouží jen speciální roztoky na čočky.

Po dezinfekci kontaktních čoček
Kontaktní čočky by v pouzdru a roztoku měly zůstat cca 6 hodin, nejlépe přes noc. U peroxidových roztoků je 6 hodin minimální doporučená doba, před vyjmutím čočky z roztoku a nasazením se navíc musí zkontrolovat, zda je roztok zcela zneutralizovaný - nejsou v něm stále bublinky.

Jakmile si kontaktní čočky nasadíte, zbylý roztok vylijte. Dodatečná péče o pouzdro je nezbytná, protože i pouzdro může být zdrojem bakteriální či plísňové kontaminace. Mističky pouzdra vypláchněte čerstvým roztokem - nikdy vodou! - a nechte je na vzduchu vyschnout. Potom uzavřete pouzdro víčky. Pouzdro na kontaktní čočky by mělo být měněno pravidelně, doporučuje se jednou za 3 měsíce nebo s každou novou lahví roztoku.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist