Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »

Rejuvenace

Publikováno dne 01.10.2016 od Karolína Arnoštová

S přibývajícím věkem se začínají na kůži objevovat změny, které signalizují postupné stárnutí organismu. Po 30. roce věku zjišťujeme, že pleť obličeje již není tak pevná a elastická, začínají se tvořit první vrásky, zpočátku jemné, postupně se však zvýrazňují. Začínají se objevovat disproporce v barvě pleti, vznikají místa s výraznější pigmentací a mohou se již tvořit i jemné rozšířené cévky. Tyto změny jsou způsobeny postupně se snižující funkcí kožní vazivové tkáně s návazností na řadu dalších změn ve struktuře kůže. Vedle fyziologického, normálního stárnutí kůže se na tomto procesu podílejí hlavně agresivní změny zevního prostředí a zejména sluneční UV záření. Cestou, jak možno redukovat a zpomalovat tento proces s tím zlepšit kvalitu a vzhled pleti, je metoda rejuvenace.

Jde o laserové ošetření vysokovýkonným cévním, nebo diodovým laserem. Tyto přístroje jsou vybaveny automatickým dynamickým ochlazováním povrchu kůže, takže zákrok je dobře snesitelný. Po ozáření laserovým světlem dojde v kůži k prohřátí vazivové vrstvy a mimo jiné k nastartování nové tvorby kolagenních a elastických vláken. Dochází tak k renovaci kožní tkáně „zevnitř“. Pleť se stává hladší, vypjatější, zlepší se povrchová textura a redukují se jemné cévky a nerovnosti jako rozšířené póry a jemné vrásky. Jde o zákrok neinvazivní, který klientku nevyřadí z běžné činnosti, trvá asi 30 minut. Pleť je po zákroku lehce zarudlá. Toto zarudnutí může přetrvávat asi 1 den. Po několik dní je nutná ochrana před slunečním zářením. Ošetření cévním laserem není bolestivé, u diodového laseru se hodinu předem aplikuje anestetický krém. Toto se opakuje v rozmezí 3-4 týdnů u cévního laseru 4x, u diodového 3x. Provádí se v zimních měsících. Efekt, kterého se docílí ve zlepšení kvalitu pleti obličeje nebo dekoltu vydrží obvykle asi 1-2 roky.

MUDr. Hana Raková

Laserové a dermatologické

centrum klinika Esthé

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist