Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
18.05.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 20.5. - 28.5.2021 bude naše prodejna v SC Olympia Teplice z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Vaše zakázky si můžete vyzvednout na naší pobočce v Globusu Trmice. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201 nebo 607 084 922. Děkujeme za pochopení.
TOPlist

Pryč s jarní únavou

Publikováno dne 08.10.2016 od Karolína Arnoštová

Jaro se probudilo ze zimního spánku, kdy se začínají pomalu prodlužovat a první sluneční paprsky na nás působí více než blahodárně. Přesto nás může právě na jaře překvapit jarní únava.

Naše tělo si musí zvykat na nový chod světla a tmy. Veškeré rytmy v těle jsou ve vzájemné harmonii a při jakékoli změně můžou nastat problémy, zejména u citlivých lidí se objevují bolesti hlavy, nevysvětlitelná únava či podrážděnost. Jarní únava může postihnout kohokoli z nás a vlastně na ni máme nárok, organismus bývá po zimě oslaben a změna denního a nočního rytmu na nás působí negativně. Potíže s jarní únavou lze ovšem poměrně jednoduše zmírnit či dokonce odstranit. Aby se mohl nás organismus opět nastartovat, stačí do našeho jídelníčku přidat dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, těžká a mastná jídla bychom měli výrazně omezit. Významnou roli hraje i pohyb, svižnější procházka probouzející se přírodou vám udělá dobře. Pohyb posiluje srdce, zázračně dokáže snížit vnitřní psychický neklid a výrazně zvyšuje odolnost imunitního systému.

Škodlivé látky z těla pryč

Důležitou součástí prevence jarní únavy je odstranění škodlivých toxinů z těla, infekce, kterými v průběhu života trpíme, často zcela nezmizí a zůstávají v našich orgánech. Ložisko takovéto infekce produkuje toxin, který způsobuje poruchy funkce jednotlivých orgánů i samotné nervové soustavy. Čínská medicína má tzv. orgánové hodiny, různé sezony roku jsou charakteristické funkcí určitého orgánu. Například podzim je období střev a plic. Zima ledvin. Jaro je dobou jater. V dané periodě je ložisko v příslušném orgánu aktivnější a oslabuje tak orgán samotný i ostatní orgány, které jsou s ním v energetické souvislosti. Dvojice žlučník-játra jsou podle čínské medicíny orgány, které nejvýznamněji ovlivňují nervovou soustavu. Toxiny z těchto orgánů a také zhoršená detoxikační schopnost nepříznivě působí na stav nervového systému. Jednou z cest k odstranění jarní únavy je tedy pravidelné preventivní očista těla. Ze stravovacích doporučení lze vsadit na konzumaci naklíčených semínek a luštěnin. Klíčky uvolňují játra, která jsou po zimě sevřená.

Céčko je nezbytné

Na jaře se také často objevují různá virová onemocnění a chřipkové epidemie bývají na spadnutí. Organismus ochráníme za pomoci vitaminů, který vás preventivně chrání před různými onemocněními, je bezesporu vitamin C. Dvojnásobný nositel Nobelovy ceny Linus Pauling hodnotil vitamin C tak vysoko, že ho považoval za projektivní látku proti mnohým onemocněním od prosté rýmy až po rakovinu. Vitamin C posiluje imunitní systém a tím zvyšuje odolnost vůči infekčním onemocněním. Aktivuje mnohé enzymy a tím napomáhá fungování metabolických procesů v našich buňkách. Je nezbytný při tvorbě kolagenu, hojení ran, působí proti stresu, spolu s kyselinou listovou stimuluje zrání červených krvinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Člověk si jej na rozdíl od většiny ostatních savců nedokáže vyrobit sám, proto by naše strava měla být bohatá na různé druhy zeleniny včetně brambor a ovoce.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist