EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 07.07.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Polarizační brýle nejen pro rybáře

Publikováno dne 25.06.2019 od Marcela Matalová

Rybaření je údajně sportem takzvaných tichých bláznů. U nás je touto zálibou "postižena" již čtvrtá generace z rodu mého dědečka z tatínkovi strany. Kdo nemá trpělivost, tak je pro něj logické, že se mu rybáři jeví jako blázni, když dokáží mlčky prosedět hodiny na břehu rybníka.

Dříve nebylo moc na výběr při koupi rybářského vybavení. Prostě jste vzali batoh, do něj jste vložili udice, vidličky, policajta, krabičku s háčky, po domácku vyrobené těsto, jiné drobné vybavení a hurá k vodě. O brýlích, kterými snadno uvidíte kdejakou rybku se vám ani nezdálo. Dnes bez polarizačních brýlí neudělá, téměř žádný, rybář ani krok.

A jak fungují?

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše obvykle získá určitý stupeň polarizace. Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovali záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.

Vyberte si z naší pestré nabídky POLARIZAČNÍCH BRÝLÍ POLAREX.

  

  

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist