EIFFEL OPTIC ESHOPEIFFEL.CZ Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 220 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!
... 28 let s Vámi!
MENU

Permanentní make-up

Publikováno dne 29.09.2016 od Karolína Arnoštová

V poslední době zvažuji, zda si mám nechat udělat permanentní make-up. Všude čtu, jak je to praktická a módní věc a že to nebolí a není to nebezpečné. Já mám ale obavy. Zajímal by mne názor nezávislého člověka.

Můj osobní názor je, že o permanentním make-upu nelze mluvit jako o módním trendu, ale spíše je to o možnosti vylepšení problematičtějších partií tváře. Co se dnešního trendu týká, tak jasně vede přirozenost.  Bohužel jste neupřesnila, kterou část tváře byste chtěla takto vylepšit. Tímto způsobem lze totiž zvýraznit a vymodelovat rty, obočí i oči. Obecně nejžádanější je úprava obočí a rtů a až pak následuje úprava očí. Obočí lze dobarvit a zvýraznit. U rtů jde především o jejich modelaci, kdy je možné za pomoci vytvořené kontury ústa lehce opticky zvětšit či naopak zmenšit. Pak je samozřejmě možné ústa také probarvit. V případě očí se na horní a současně na spodním víčku vytvoří linka, díky níž lze oči nejen podtrhnout, ale také opticky přiblížit či naopak oddálit. Nicméně všeobecně platí, že pleť očního okolí patří k nejcitlivějším místům vůbec, a tak nejistá obava na místě.

Chce-li tedy mít jistotu, zda Vaše pleť podobný zákrok snese, doporučuji poradit se nejdříve s odborníkem – dermatologem. Permanentní make-up se hodí pro ty z vás, které nechtějí ztrácet každé ráno čas pečlivým, mnohdy hodně zdlouhavým líčením. Je dobré si však uvědomit, že na rozdíl od klasického make-upu tento neodlíčíte, když jdete spát. Proto je důležité zvolit správnou intenzitu make-upu. Odstíny barev se dají dle vašeho přání namíchat. Vytoužený efekt pak vydrží jeden až pět let, někdy dokonce déle. Záleží na typu pleti a na péči, které se jí dostává. Například přípravky na bělení pleti, nadměrné slunění a časté koupání ve slané či chlorované vodě permanentnímu make-upu příliš nesvědčí. Domnívám se, že pokud se svěříte do rukou opravdovým profesionálům, nemusíte se obávat. Tento zákrok není nijak bolestivý, jen je třeba se připravit na to, že místo většinou hned poté zčervená a následně se sloupe.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist