AKTUÁLNĚ 28.09.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Péče o kontaktní čočky

Publikováno dne 08.10.2016 od Karolína Arnoštová

Naším pomocníkem už jsou léta kontaktní čočky. Poskytují nám komfort při sportu i při práci, a například barevné kontaktní čočky jsou také zajímavým módním doplňkem. Jejich vývoj jde kupředu a na trhu se objevují kvalitnější čočky s delší trvanlivostí a s lepší prostupností vzduchu. Přesto, anebo právě proto bychom čočkám měli věnovat patřičnou péči.

Kontaktní čočky slouží našim očím už více než padesát let a stejně tak je jednoduchá jejich aplikace, tak je nenáročná i jejich údržba. Ta by se ale neměla v žádném případě zanedbávat. Měli byste si uvědomit, že oko je citlivým orgánem a vše, co s ním přijde do kontaktu, by mělo být maximálně čisté. K hygieně kontaktních čoček slouží různé roztoky, ale není roztok jako roztok. Na trhu jich je několik druhů v různých cenových relacích. Tady platí pravidlo, že čočky s delší životností byste měli ošetřovat ve kvalitnějších, tedy i dražších roztocích. Když už jste ušetřili tím, že si pořizujete kontaktní čočky s delší trvanlivostí, investujte do péče o ně. Vaše kontaktní čočky si ošetření zaslouží.

Na čočkách se totiž neusazují jen mechanické částečky, ale také proteiny a tuky obsažené v slzách. Tyto látky snižují pohodlí při nošení kontaktních čoček a mohou dráždit vaše oči a v neposlední řadě se také stát zdrojem infekce. Proto je nutné kontaktní čočky pravidelně čistit.

Důležitá očista

Způsobů očištění čoček je hned několik. Čočky můžete dezinfikovat například pomocí peroxidu vodíky, tím zlikvidujete mikroorganismy rostoucí na čočce. Po této dezinfekci je ale nezbytná jeho neutralizace, protože kysličník je agresivní roztok, který by rozhodně neměl přijít do přímého styku s vašima očima. Neutralizace se může provádět pomocí roztoku či různých forem katalyzátorů, které vám doporučí v oční optice. Existuje také mnoho čistění i dezinfekcí v jednom kroku, takže se péče o vaše kontaktní čočky značně zjednoduší. Bez ohledu na to, pro které produkty se rozhodnete, musíte přesně dodržovat pokyny výrobce uvedené na přiloženém návodu.

K uchování i oplachování kontaktních čoček, slouží fyziologický roztok. Ten ale neobsahuje žádné dezinfekční přísady, a tak je nutné ještě před jejich nasazením provést dezinfekci. Jednou týdně byste měli čočkám dopřát takzvané proteinové čištění, které se provádí pomocí enzymatických tablet. Podobně jako dezinfekční prostředky i enzymatické tablety z povrchu čočky odstraní proteiny, které jsou živnou půdou pro mikroorganismy. Věnujte kontaktním čočkám pozornost, protože ony a zejména vaše oči si to zaslouží.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist