EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 01.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

OKNA do světa

Publikováno dne 19.09.2016 od Karolína Arnoštová

Naše oči jsou taková okna otevřená do vnějšího světa.  Díky očím rozeznáme, co je pro nás dobré a co nebezpečné. Říká se o nich, že jsou oknem do duše. Oči se dokážou smát i plakat, chceme být jejich přítelem i nepřítelem.

Více než 90% toho, co se děje ve světě, poznáváme díky očím. Mozek nám prostřednictvím očí ukazuje překrásnou barevnou zahradu, světlo na našich cestách … Člověk, který dobře nevidí, ztrácí mnoho důležitých údajů. Bohužel však více než polovina společnosti trpí některými očními vadami. V dnešní době je však většina populace naučena využívat dobrodiní jak brýlí, tak kontaktních čoček.

Je potřeba, aby každý jedinec znal svou diagnózu a vyřešit svůj problém s pomocí očního lékaře. Je nutné vědět, zda jsou kontaktní čočky vhodným řešením a zda je vůbec můžete používat. Odborníci vám také poradí, jaká korekce je pro vaše oči nejvhodnější a pomohou vám vybrat ze široké nabídky různých druhů dioptrických skel a kontaktních čoček.

Užitečné, hezké, nepostradatelné …

Nezapomeňte na to, že brýle jsou nástrojem, který vám umožní lépe vidět, ale zároveň jsou elegantním doplňkem vašich očí. To, co bývalo terčem posměchu, se nyní stalo módním doplňkem oblečení. Asi není jiný doplněk v našem oblečení, který může změnit náš vzhled tak, jako brýle. Výběr brýlí má velký význam pro každého člověka. Je velmi důležité, aby byly brýle hezké, ale nezapomeňte nikdy na to, že především musejí pomáhat řešit problémy vidění.

Volba materiálu

Minerální skla se sice tak snadno nepoškrábou, ale jsou těžké a mohou se rozbít.

Skla z organického materiálu (umělého) jsou lehká, nerozbijí se tak snadno, ale i když se díky speciálním látkám stávají tvrdšími, tak se přesto poškrábou.

Antireflexní vrstvu je možné používat u obou materiálů. Ta způsobuje, že světlo pronikající ze stran (obzvláště při používání v noci) nevytváří odlesky.

Bifokální (dvojohniskové brýle), kterými se hledí z vrchní strany dolů a jejich malých skel lze používat pro blízká místa (například při čtení).

Multifokály vidíte na všechny vzdálenosti.

Některá speciální skla jsou výhodná při zhoršeném vidění. Existují dva druhy takových skel – bifokální a takzvané multifokály. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist