Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že oční ordinace Eiffel optic v Bělehradské ulici se bude 10.9.2021 stěhovat do oční ordinace v Ječné 6 na Praze 2. V případě dotazů nás kontaktujete na tel.: 224 913 173 nebo 222 512 668. Těšíme se na Vás!
TOPlist

Oka – mžik, prosím

Publikováno dne 19.09.2016 od Karolína Arnoštová

Už jste se někdy v životě setkali s někým, kdo se ještě nedostal do situace, že by mu jeho brýle překážely?

Ve školních lavicích se obvykle stávají zdrojem po směru, v pubertě je občas nenávidíme. Brýle mohou být, pokud nejsou speciálně „šité na míru“, otravný m společníkem například při dešti nebo sněhu. Navíc někdy mohou, u zvlášť citlivé pokožky, způsobit kontaktní alergie a při některých sportech a činnostech být dokonce i nebezpečným doplňkem.

Brýle, nebo kontaktní čočky?

Existuje naštěstí alternativa v podobě kontaktních čoček! Tento optický systém se umisťuje přímo na rohovku lidského oka. Na rozdíl od brýlí korigují čočky celé zrakové polo, jsou decentní, nenápadné, nezamlžují se vodními parami a neulpívají na nich kapky vody.

Kontaktní čočky se děli podle mnoha kritérií do několika skupin. Z praktického hlediska nositele čoček často zajímá, jak dlouho je může mít nepřetržitě nasazené, a kdy je nutné je nahradit novými. Průzkumy ukázaly, že největší popularitu si získaly čočky pro dlouhodobé kontinuální nošení. Současná věda pokročila natolik, že některé kontaktní čočky mohou bezpečně zůstat na očích nepřetržitě po dobu několika týdnů. Protože rohovka nemá vlastní cévní systém a je vyživována pouze vzdušným kyslíkem, museli výrobci prvních silikonů hydrogelovým měkkým kontaktním čočkám zajistit maximální propustnost kyslíku. Kromě dalších předností, zamezují ukládání nečistot na jejich povrchu. Zatímco oftalmologové mluví v této souvislosti o unikátním materiálu a revoluci ve výrobně kontaktních čoček, je pochopitelné, že uživatelé se těší především na dny strávené pohodlně – bez brýlí. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist