Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »

Novým sportem k novému tělu

Publikováno dne 09.10.2016 od Karolína Arnoštová

Pokud chceme mít pěknou postavu a udělat něco pro svoje zdraví, většinou se to neobjede bez fyzické námahy. Plavání, tenis či jízda na kole jsou běžné formy pohybu, ale my vám představíme velmi účinné a hlavně u nás zatím vcelku neznámé cvičební metody.

Víte, že se některé bazény plné cyklisty? Ano, žhavou novinkou c České republice se stal aqua spinning. Speciálně upravené spinningové kolo je lehoučké a přizpůsobené tak, abyste si ho mohli vzít s sebou do bazénu. Cvičí se v mělké vodě tak, že jste ponořeni zhruba do půli těla.

Celá aktivita je podobná jako u suchozemské varianty – hudba, instruktor a chodila na šlapkách, ale největší roli zde samozřejmě hraje voda, díky níž se vyvíjí větší aktivita než na souši. Voda navíc dopřává našim svalům masáž, při níž se zbavujeme i celulitidy. Pokud vás aqua spinning zaujal, potřebujete pouze plavky a boty do vody, abyste si neudělali puchýře na chodidlech.

Balon i švihadlo

A co takhle rope skipping? Pod tímto názvem se skrývá staré dobré skákání přes švihadlo. Skákání přes švihadlo je velice účinné samo o sobě, ale protože člověk sám mnohdy není schopen se k tomu donutit, vznikla tato hromadná metoda cvičení. Kromě kolektivního skákání je to zároveň i velká zábava. Používají se speciálně upravené švihadla, díky kterým zvýšíte svoji výkonnost na maximum. Nejsou to ale jen samostatné „singl skoky“, cvičit se švihadlem můžete také ve skupinách. Pokud vás hromadné cvičení neláká, můžete pro začátek zkusit skákání sama – doma na zahradě, před domem či na hřišti.

Slyšeli jste někdy o bosu? Jedná se o cvičení na půlmíči, který připomíná klasický nafukovací balon, ale je jen poloviční. Spodní, rodná, jakoby uříznutá část se položí na podlahu a na té vypouklé straně se provádějí samotné cviky. Zdá se, že je to jednoduché, ale udržet stabilitu není vůbec legrace, vyžaduje to značné soustředění a rovnováhu. Při správném provedení se stabilizuje svalová hmota a paradoxně zjistíme, jakou námahu vyžaduje běžné stání na obou nohou. Kromě využití chodidel se na bosu cvičí i v lehu nebo na břiše. Bosu se doporučuje klidnějším povahám, a tak je takovou jistotou alternativou například klasické jógy.

Tanec stále v kurzu

Máte raději taneční zábavu a potřebujete k pohybu svěží hudbu? Ženám, které mají rády otočky a není pro ně problémem pohybová koordinace, doporučujeme dance aerobik. Taneční cvičení v sobě skrývá několik prvků, krokové variace z aerobiku doplňující prvky salsy, samby, mamba, čači nebo jiného druhu tance. Díky tomu je hodina vždy velice pestrá a zábavná a spálíte v ní při správném provádění spoustu kalorií. Je nutné počítat s tím, že dance aerobik je poměrně velký fyzický záprah, kdy se zapojují veškeré části těla, a tak bychom ho doporučovali již trénovaným ženám, zvyklým na nějaký druh pohybu a zátěže.

Je libo trampolínu?

Pokud se vám nelíbil ani jen z předchozích druhů nových sportů, možná vás nalákáme na trampolínu. Skákání na malých trampolínách se dostává do popředí zájmu i v České republice. Je příjemným odreagováním a věřte, že na trampolíně ze sebe doslova vytřesete všechny starosti všedního dne a skákání na tomhle nářadí je také tak trochu adrenalinovým sportem. Principem dumpingu není skočit co nejvýše jako v nějaké cirkusové manéži, ale udržet se v tempu několik skoků za sebou, a vytvořit tak symbiózu pohybu a trampolíny. Malá trampolína má držadlo, které přijde vhod, když potřebujeme svůj výkon umírnit nebo zařadit do sestavy větší výkopy. Kromě toho, že při hodině poctivého skákání spálí tělo zhruba 1500 KJ, procvičují se perfektně i svaly kolem páteře a vnitřní svaly, protože tělo je udržováno ve stabilní poloze. Skákání na trampolíně je ideálním pomocníkem pro vyplavování negativní energie a nadbytečných emocí. Tak si rozmyslete, který druh sportu vás oslovil, a hurá do toho!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist