AKTUÁLNĚ 26.09.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Módní trendy

Publikováno dne 01.10.2016 od Karolína Arnoštová

Na veletrhu OPTA se návštěvníci mohli seznámit s aktuálními trendy brýlová módy. Některé exkluzivní sluneční a dioptrické brýle se mnohdy spíše než optické pomůcce podobaly šperku.

K vidění byly brýle různých značek, velkou pozornost vyvolaly obruby pro teenagery v nových pastelových barvách nebo odvážněji řešené brýle pro dámy, které se nebojí zajímavějších barev a tvarů. U dioptrických brýlí se nově objevují i větší fazony, hlavně u pánských modelů pro střední a starší generaci, která používá multifokální nebo bifokální skla. Střední část brýlí s nosníkem v současnosti ztrácí na výraznosti, stranice jsou širší, masivnější a poutají pozornost také zdobením. Objevují se tu květiny, hadí vzory, tygří motivy i trendová černo-bílá grafika. Stranice mohou být řešeny také asymetricky, takže každá strana má jinou barvu, jindy jsou průsvitné nebo se vzory rafinovaně umístěnými na vnitřní stranu.

Z materiálů designéři preferují kombinace kovu a plastu, což odpovídá trendu výrazných stranic. Ozvláštněním jsou přírodní materiály – kombinace se dřevem nebo s kůží. Některé kolekce byly z čistě plastových materiálů, kde dominují svěží letní barvy a jsou určeny hlavně mladým, ale i odvážnějším zákazníkům, kteří se nebojí experimentovat s barvami. U slunečních brýlí pokračuje móda velkých tvarů, které se ve srovnání s loňskem ještě zvětšily. Značkové modely mají na stranicích efektně provedená loga, zdobí se štrasem, křišťály, časté je i síťování, na exkluzivních obroučkách můžeme najít takové prvky, které potom připomínají spíše šperk než optickou pomůcku.

Z barev se do popředí dostávají krémová, bílá a černá v kombinaci s jinými odstíny, vracejí se také průsvitné obruby slunečních brýlí a zájem je o černo-bílé kombinace. Modely často prozrazují inspiraci módou 60. a 70. let. Bezrámové sluneční brýle mají oproti minulosti větší středové štíty, takže lépe chrání před sluncem. Barevná sluneční skla už zmizela a designéři se vrátili k tradičním barvám – černé, šedé, hnědé a různým dýmovým nádechům. Důraz je ovšem kladen především na velmi kvalitní skla, aby z hlediska ochrany před UV zářením splňovat nejpřísnější normy. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist