EIFFEL OPTIC ESHOPEIFFEL.CZ Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 220 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!
... 28 let s Vámi!
MENU

Láska je slepá

Publikováno dne 12.09.2016 od Karolína Arnoštová

Vědci provedli výzkumy, které dokazují, že láska je skutečně slepá!

Láska potlačuje část mozku, provádějící kontrolu a kritiku myšlenek. Zamilovanému člověku se pak snižuje schopnost posuzování charakteru a zvláštnosti milovaného.

BBC ve svých zprávách uvedla výsledky zajímavého průzkumu prováděného na Univesity College London (ULC). Jeho výsledky prokázaly, že pocit lásky potlačuje část v mozku, která kontroluje kritizující a brzdící oblasti.

U zamilovaného jedince dochází ke snížení schopnosti posuzování a hodnocení objektu lásky.

Mateřská láska a partnerská láska mají stejné účinky. Výzkumná skupina UKL při průzkumu provedeném na dvaceti mladých matkách při pohledu na fotografie vlastních dětí, cizích dějí a jejich dospělých kamarádů natočila vědecký film změn v jejich mozku.

Srovnání ukázalo, že mateřská láska a zamilovanost vyvolávají v mozku stejné reakce.

Vedoucí výzkumu Dr. Andreas při hodnocení svého výzkumu uvedl, že změny probíhající v mozku v souvislosti s mateřskou láskou i láskou k druhému pohlaví, jsou důležité pro udržení rodu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist