EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 11.07.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Křehká krása brýlí

Publikováno dne 14.09.2016 od Karolína Arnoštová

Zima je již definitivně minulostí a jarní paprsky čím dál tím více vystrkují drápky. A tak je nejvyšší čas pečlivě se na ně připravit, abychom mohli vyrazit do ulic v souladu s nejnovějšími módními trendy.

Při výběru slunečních brýlí je důležité, aby chránily před ostrým slunečním ultrafialovým zářením. Ale neméně důležité jistě je, aby nám na nose seděly a komplexně slušely

Móda se neustále vrací, což platí i u slunečních brýlí. Pořád jsou v kurzu barevné obroučky a skla, ale tvary se stále mění. Obří kulaté ve stylu 70. let však sluší málokomu, a tak většina lidí volí moderní menší obruby.

Při výběru brýlí je potřeba držet se některých zásad. Tvar brýlí nemusí přesně kopírovat rysy obličeje, ale horní hrana obrouček má být ve stejné linii s obočím. Dolní hrana obrouček by se neměla dotýkat tváří a postranice nemají přesahovat obličej.

Jarní trendy

K velice módním materiálům se řadí na prvním místě dříve trochu opomíjený plast. K nejmódnějším barvám letošní jarní sezóny patří černá, červená, ale i všechny odstíny modré. K velice žádaným modelům patří také lahvově zelená či tmavě modrá barva. Návrháři nejzvučnějších jmen si s barvami pohráli a podařilo se jim do křehké krásy brýlových obrub zakomponovat často takové, které se vzájemně doplňují.

Aby dlouho sloužily

K odstranění drobných nečistot a otisku prstů slouží čistící utěrky nebo spreje. Rozhodně nečistěte svoje druhé oči papírovými ubrousky či kapesníky. Bývají totiž napuštěny zvláčňujícími prostředky, které na skle způsobují šmouhy. Pokud nemáte po ruce speciální přípravky, můžete výjimečně použít kapku jaru a nečistoty smýt pod tekoucí vodou. Po této proceduře osušte brýle utěrkou. Teď už patří brýle pouze na obličej nebo do pouzdra, určitě se vyvarujte ledabylého pohození do přeplněné kabelky. Nezapomínejte také, že brýle neslouží jako čelenka do vlasů a také se snažte váš klenot snímat a nasazovat oběma rukama, abyste předešli předčasnému poškození brýlí.

Dopřejte svým brýlím občasné celkové srovnání, dotažení šroubků a vyčištění ultrazvukem prováděné v oční optice. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist