EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 07.07.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Kouzelné město Karlovy Vary

Publikováno dne 29.09.2016 od Karolína Arnoštová

Karlovy Vary jsou světoznámé lázeňské město, které leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplá a Ohře, přibližně 120 kilometrů od Prahy. Charakteristickým znakem města je množství kolonád a teplých léčivých pramenů. Karlovy Vary však proslavily i produkty pro toto město typické, jako jsou lázeňské oplatky, hořkosladký žaludeční likér Becherovky (tzv. třináctý pramen), karlovarský porcelán, minerální vody, karlovarská vřídelní sůl a mnohé další. V okolí města se nachází velké množství rozhleden, mezi něž patří i rozhledna Diana, Karlova vyhlídka a vyhlídka na Zámeckém vrchu.

Městské divadlo je centrem kulturního dění v Karlových Varech. První divadlo bylo postaveno roku 1717, bylo dřevěné a v roce 1787 se při představení zřítilo. Při znovuotevření, po rozsáhlé rekonstrukci v letech 1993-1999, zde byl oceněn pamětní medailí bývalý prezident Václav Havel.

Pro chvíle odpočinku při procházkách v přilehlých lázeňských lesích slouží množství lesních altánů, které velmi zpříjemňují procházky malebnou krajinou.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist