EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 07.07.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Když vaše dítě potřebuje brýle

Publikováno dne 27.09.2016 od Karolína Arnoštová

Oční vady u dětí můžeme zjistit již v prvních měsících života. Nejčastěji je ovšem dokážeme odhalit až u dětí v předškolním věku. Očního lékaře byste měli neprodleně navštívit v případě, že vaše dítě začíná šilhat, často si mně oči, je světloplaché a oči se při bližším pozorování „třesou“. U starších dětí se objevuje nechuť ke čtení, děti se straní kolektivu a mají obtíže s vyhýbáním se překážkám. Čím dříve lékaře navštívíte, tím lépe, oční vada se může začít léčit a vaše dítě se poměrně v krátké době zbaví veškerých potíží. Oční vady, jako je dalekozrakost a krátkozrakost, korigujeme pomocí dioptrických brýlí.

A jak postupovat při nákupu dioptrických brýlí? Zvláště jsou-li určeny pro vaše dítě?

Vybírat byste měli rozhodně společně s vaší ratolestí, dbejte především na pohodlnost, bezpečnost a lehkost, u malých slečen, ale i mladých pánů nezapomínejte ani na slušivost, rozhodující je samozřejmě i finanční dostupnost. Rádi vám poradíme, jaké brýle jsou pro vaše dítě vhodné a společně jistě nalezneme cestu ke spokojenosti vaší i vašeho dítka.

Jaké obruby jsou vhodné?

Obruby se vyrábějí z několika různých materiálů, pro dítě jsou vhodné zejména obruby z plastu nebo titanflexu. Brýle musejí být v každém popřípadě pohodlné, nesmějí tlačit na nose, musejí dobře a pevně sedět, proto by obruby měly být doplněny pružnými stranicemi za uši. Brýle si pak dítě nemusí sundávat ani při sportu. Vy i vaše dítě jistě oceníte praktické šňůrky nebo řetízky, které zabrání nechtěnému pádu brýlí na zem.

Brýlové čočky

Brýlových čoček je na trhu velké množství, ale pro dítě doporučujeme čočky plastové, jsou lehčí a především nerozbitné, při velké zátěži mohou prasknout, ale neublíží. Některé brýlové čočky se mohou rozbít, a tím dítěti poranit obličej.

Barva Brýle vybírejte, pokud to věk dítěte umožňuje, společně. Zkušený optik vám samozřejmě rád a dobře pomůže. Nabídne vám několik variant, které budou pro dítě nejvhodnější. Ke slovu byste ale měli pustit i svou ratolest. Přece jenom brýle bude nakonec nosit vaše dítě, proto mu společně s optikem vysvětlete, proč byly zvoleny tyto druhy, a dítě nechte vybrat barvičku. Uvidíte, že je potom bude mnohem raději nosit.

Životnost dětských brýlí

Přestože dítě povedete ke správnému zacházení s brýlemi, nejspíše se nevyhnete tomu, že je občas najdete na stole, ve školní tašce i na zemi. Pouzdro je samozřejmě ideálním pomocníkem, proto by si je dítě mělo odnášet společně s brýlemi rovnou z optiky. I plastové skla jsou zárukou delší životnosti, bývají částečně chráněna proti poškrábání a poškození. Brýle nechávejte pravidelně kontrolovat v optice, servisní prohlídky, jsou u dětských brýlí nezbytností.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist