EIFFEL OPTIC ESHOPEIFFEL.CZ Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 220 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!
... 28 let s Vámi!
MENU

Jako oko na hlavě

Publikováno dne 16.09.2016 od Karolína Arnoštová

Prostřednictvím očí se orientujeme v neznámém prostředí a pohybem očí sdělujeme i informace. Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Nejen proto bychom ho měli pečlivě chránit.

Na horách při prudkém slunečním záření je naše oko a jeho okolí po celý den vystaveno velké námaze. Tím, že oči neustále přivíráme, abychom se bránili slunečním paprskům a mrkáme, zatěžujeme jemnou a tenkou pokožku kolem očí. Kdybychom měli spočítat, kolikrát za den mrkneme, došli bychom k neuvěřitelnému číslu deset tisíc. O pleť v okolí očí je třeba se starat zvlášť pečlivě. Nejdůležitější ze všeho je především vydatný spánek. Na očích nejlépe poznáme, jak se člověk cítí a jak dlouho spal.

Nepříznivě působí i pobyt v klimatizované místnosti, dlouhá doby strávená před televizní obrazovkou a u monitoru počítače.

Partie kolem očí obsahují jen velmi málo mazových žláz, takže se více než kterákoliv část pokožky rychle vysušují. Proto je velmi důležité používat krémy. Okolí očí se vyplatí ošetřovat speciálním očním krémem proti vráskám, které se objevují už před třicátým rokem věku.

Na brýlích rozhodně nešetřete

Samozřejmostí by mělo být tmavé brýle, které zachytí UV záření. Na trhu je jich k dostání dost, ale vždy bychom se měli vzhledem k možné oční vaše poradit s lékařem. Je dobré také vědět, že kontaktní čočky UV záření nezachytí. Ty jsou korekcí vidění na blízko nebo na dálku. Jsou potřeba opravdu kvalitní sluneční brýle, které jediné ochrání oko před sluníčkem.

V oku absorbují UV záření spojivka a částečně i rohovka. Po ozáření oka UV paprsky může dojít po třiceti minutách až jednom dni k prudkému zánětu spojivek a rohovky, provázenému zpravidla zánětlivou reakcí kůže očních víček a kůže obličeje. Příznaky mizí bez následků během dvou dnů.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist