Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
18.05.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 20.5. - 28.5.2021 bude naše prodejna v SC Olympia Teplice z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Vaše zakázky si můžete vyzvednout na naší pobočce v Globusu Trmice. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201 nebo 607 084 922. Děkujeme za pochopení.
TOPlist

Jak zjistit, jestli už potřebujete brýle

Publikováno dne 07.07.2018 od Karolína Arnoštová

V dnešní náročné době potřebujeme zrak neustále a neustále ho také namáháme. Ať už je jedná o práci na počítači, nebo titěrnou práci ve výrobě a potom i doma u počítače, při čtení nebo u televize. Mnoho lidí si dlouho nechce připustit, že potřebují brýle, protože to považují za handicap.

Ale to přeci není pravda, vždyť brýle dokáží přidat na kráse a když překáží při sportu, zkrátka si jen místo nich vezmete čočky. Navíc správně zvolené dioptrie dopomáhají k rychlejším reakcím, ke správnému odhadu vzdálenosti a lepšímu prostorovému vnímání.

Signály, které upozorní na oční vadu

  • Bolest hlavy
  • Narážení do rohů nábytku
  • Rozostřené vidění
  • Mžourání na dálku
  • Přibližování čteného textu
  • Zdvojené vidění
  • Tlak v očích

Oční vady:

Může se jednat o vadu refrakční, což může být krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Nebo třeba vadu uvnitř oka, což může být zákal, tvrdnutí čočky nebo degenerace očního pozadí. Dále se může jednat o poruchy nervové a poruchy způsobené poškozením očních svalů, slzných kanálků atd.

Do kompetence optometristy a očního optika spadá řešení refrakčních vad, ty ostatní vady je nutno nejdříve řešit s lékařem a teprve na jeho doporučení následně některé vady léčit i optickými pomůckami.

Nechte si změřit zrak v prodejně Eiffel Optic.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist