EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
Teď je otevřeno 20 poboček, které můžete IHNED navštívit. Najít nejbližší »
Věděli jste, že ... na každé z našich poboček Vám ZDARMA provedeme drobné opravy brýlí?
MENU

Jak se líčit pod brýle

Publikováno dne 24.10.2016 od Karolína Arnoštová

Rádi bychom nyní poradili ženám, které používají brýle jako korekci oční vady a tudíž díky vyšším plusovým či minusovým hodnotám se potýkají s problémem, jak se pod brýle správně nalíčit.

Patříte-li ke skupině žen, které vidí špatně na dálku, líčením musíte docílit, aby oko vypadalo větší, neboť brýlové sklo zmenšuje. Základem je tedy používání sytých a tmavých barev, nanesených po celém víčku. Prosvětlení a zvětšení očí pomohou lesklé barvy a bílá tužka na vnitřní straně víčka. Naopak není vhodné použít tmavé linky, neboť oko ještě více zmenšují.

U druhé skupiny žen, které vidí špatně na blízko, díky korekčním sklům dochází k optickému zvětšení oka. Tomu zamezíme použitím světlejších tónů, např. hnědě-béžové nebo růžově-šedé a dalších pastelových barev.

Všichni z vlastní zkušenosti víme, že při setkání s druhou osobou jsou oči to první, co vnímáme. Neschovávejme se tedy za své brýle, udělejme z nich přednost a očím věnujme pár minut a vytvoříme líčení, které jim dá vyniknout.

Co očím škodí

Moderní a rušný život často vede k únavě, která se nevyhýbá ani očím. Každodenní koloběh se projevuje pocit přepracování, napětí nebo pálení v očích. Svůj zrak namáháme prací u počítače, sledováním obrazovky, denně jsme vystavováni ostrému umělému světlu. Oči trpí v klimatizovaných místnostech, v zakouřeném prostředí, i vlivem znečištěného prostředí. S většinou vlivů, které negativně působí na náš zrak sice nic neuděláme, ale můžeme si poradit s příznaky, které vyvolávají. Slzy většina z nás bere jako samozřejmost a jejich existenci si uvědomuje až v okamžiku, kdy pláčeme, nebo nám slzy tečou z jiných důvodů. Tvorba slz je ale velice důležitá pro zdraví našeho oka. V případě, že se kvalita slzného filmu zhorší nebo se objeví porucha samotné tvorby slz, stává se oko citlivějším a může vést dokonce až k závažnému postižení povrchu oka. Tomuto stavu se říká syndrom suchého oka. S příznaky suchých očí se setkávají lidé stále častěji. Na vině jsou například centrálně vytápěné a klimatizované místnosti, kde kombinace vysokých teplot a suchého vzduchu vede k vysušování povrchu rohovky – k nadměrnému odpařování slzného filmu.

Kapky pomáhají

Příznaky suchých očí vyvolávají i některé nemoci nebo užívání některých skupin léků. Proto je nutné stále hledat cesty, jak zmínit příznaky vyvolané okolním prostředím i změnami v organismu. Péče o zrak by se tedy neměla v žádném případě podceňovat. Problémy s očima vedou výraznému zhoršení kvality života, nezřídka i trvalejším zdravotním potížím. Snadným preventivním opatřením ve většině případů může být používání očních kapek. Kvalitní oční kapky jsou jednou z možností, jak očím rychle a účinně pomoci.

Čočky pro zdraví i krásu

Kontaktní čočky nejsou jen skvělou alternativou brýlí, ale také zajímavým módním doplňkem. Hlavním úkolem čoček je přesto korekce zraku a na našem trhu je hned několik druhů a každý si zde najde určitě to své. Než si ale čočky zakoupíte, poraďte se nejdříve se svým očním lékařem nebo optimetristou.

Jednodenní kontaktní čočky jsou výborným řešením pro ty, kteří dávají přednost brýlím a čočky potřebují pouze k občasnému nošení. Odborníci je doporučují také u některých sportovních aktivit, například u plavání. Výhodou těchto čoček je jejich nenáročná, nebo lépe řečeno nulová údržba.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky vítají ti, kterým se varianta jednodenních kontaktních čoček z finančních důvodů nezamlouvá. Jejich údržba je poměrně nenáročná. Pro svou krátkou dobu výměny se na nich nestačí usadit tolik nečistot jako na kontaktních čočkách s delší dobou plánované výměny. Na trhu je k dostání tento typ čoček také s UV filtrem a nezapomnělo se ani na pacienty trpící astigmatismem.

Měsíční kontaktní čočky potěší zejména toho, kdo nechce každý večer myslet na vyjmutí kontaktních čoček. Dnes už jsou totiž na trhu čočky, které se díky dokonalé prostupnosti mohou nosit nepřetržitě celých třicet dní. Odpadá zde i čistění, po měsíčním nošení je prostě vyhodíte.

Tříměsíční kontaktní čočky jsou jednou z nejlevnějších variant. Je ale důležité – právě kvůli dlouhé době nošení – investovat do kvalitních roztoků, aby péče o čočky byla co nejlepší a nošení co nejpohodlnější. Tři měsíce považují odborníci za nejdelší hranici a nedoporučují používat kontaktní čočky a delší dobou výměny.

Barevné kontaktní čočky jsou rozhodně zajímavým módním doplňkem. Ocení je zejména ti, kteří rádi mění svůj vzhled. Můžete si vybrat čočky z široké škály přirozených barev.

Desatero prevence

Nenastavujte proudění vzduchu v autě do úrovně obličeje

Nesedejte si proti přímým zdrojům tepla

Aplikujte očí kapky před činnostmi, které vyvolávají zhoršení příznaků

Venku noste brýle s co největší krycí plochou

Pokuste se pravidelně mrkat

Mrkejte řádně s úplným uzavřením víček

Vyhýbejte se zakouřenému prostředí

Vyhýbejte se suchému a větrnému prostředí

Na obrazovku počítače hleďte zpříma nebo směrem dolů

Ve vytápěných aklimatizovaných místnostech používejte zvlhčovače vzduchu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist