Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »

Jak moc jsou brýle důležité

Publikováno dne 20.09.2016 od Karolína Arnoštová

Potřebnost brýlí si uvědomují především ti, kteří je používají denně. Zamysleme se nad tím, s jako samozřejmostí vnímáme vjem, které nám zprostředkovává zrak.

Není třeba zdůrazňovat, že zrak je naše základní čidlo. Ať ráno vstáváme či večer uléháme, čteme, díváme se. Prostě – oči používáme stále. Nosíme-li brýle, máme je pořád u sebe, jsou stále před našima očima.

První poznání je zrakem. Při hovoru se díváme lidem očí a očekáváme, že i oni se budou dívat do našich. První dojmy se získávají prostřednictvím očí, případně brýlí. Říkáme … viděl jsme mu to na očích … oči se mu smály. Když o něm mluvíme, tak řekneme, že má důvěryhodný pohled. Tomu, kdo ubývá očima, moc nevěříme. Na očích vidíme lítost, únavu, radost, naději. Naše oči o nás tedy vyprávějí.

Všimli jste si některých fotografií v novinách?

Na fotografii může být urostlý hezký člověk. Může být zachycen celý – postava, nos, vlasy … Přes oči však má černou pásku. Oči tedy nejsou vidět. Nevidíme-li jeho oči, tak jej nepoznáme. Poznat někoho tudíž lze pouze tehdy, když vidíme jeho oči. Oči a schopnost vidět jsou velmi důležité.

Na co je třeba dávat pozor při výběru brýlí:

1. Nesmíte v žádném případě spěchat.

2. Zvažte, jaké brýle budete vybírat, jak jsou pro vás důležité a podle toho si připravte peníze.

3. Používáte-li brýle trvale a silně vás obtěžuje, nemáte-li je, pak byste měli mít v zásobě dvoje.

V našich obchodech eiffel optic vám vždy dobře poradí a poskytnou úplné informace. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist