AKTUÁLNĚ 01.10.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Jak chránit své oči v zimě?

Publikováno dne 13.09.2016 od Karolína Arnoštová

Zimní sezóna, která přináší milovníkům sněhových radovánek mnoho potěšení, skrývá také svá nebezpečí. Opomeňme vyní nepříjemné nachlazení, vinou náledí podvrknuté či dokonce zlomené končetiny, mrazivé počasí, díky kterému trpí naše pleť a věnujme se naším očím.

Přichází čas lyžování, snowbordingu a příjemných rekreačních pobytů na horách. Abychom si všechny tyto aktivity mohli v bezpečí vychutnat, musíme dbát i na správnou ochranu očí.

Do města i na hory

Odlišné požadavky jsou kladeny na brýle do města, kdy se můžeme změřit na jejich estetickou stránku a dopřát si z široké nabídky zajímavých tvarů a barev, zatímco u brýlí pro sport se musíme zabývat také jejich praktičností a funkčností.

Na horách jsou sluneční brýle nezbytností, jelikož se většinou pohybujeme ve vyšších nadmořských výškách, kde je UV záření intenzivnější a navíc se sluneční paprsky odrážejí od sněhu, čímž se záření znásobuje.

Správná barva pro bezpečnost

Občas nás počasí pěkně vyvede z míry. Romanticky zasněžené vrcholky hor zmizí v mlze a husté sněžení nám pořádně znepříjemní pobyt na sjezdovce.
Abychom nebyli zaskočení i v takovém počasí, je praktické používat žlutooranžovou barvu zorníků na brýlích. Tato barva snížené viditelnosti zjasňuje obrysy, takže pohyb je bezpečnější.

UV filtr jako nezbytnost

Hlavní funkce slunečních brýlí je ochrana očí před účinky ostrého slunečního světla a před UV zářením. Nevyplácí se šetřit - kvalitní brýle splňují všechny požadavky pro mástské prostředí i pro náročnější podmínky do hor.

Ať už tedy budete trávit zimní dny kdekoliv, myslete na své oči!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist