Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
18.05.2021
Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že ve dnech 20.5. - 28.5.2021 bude naše prodejna v SC Olympia Teplice z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřena. Vaše zakázky si můžete vyzvednout na naší pobočce v Globusu Trmice. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201 nebo 607 084 922. Děkujeme za pochopení.
TOPlist

Jak chránit své oči v zimě?

Publikováno dne 13.09.2016 od Karolína Arnoštová

Zimní sezóna, která přináší milovníkům sněhových radovánek mnoho potěšení, skrývá také svá nebezpečí. Opomeňme vyní nepříjemné nachlazení, vinou náledí podvrknuté či dokonce zlomené končetiny, mrazivé počasí, díky kterému trpí naše pleť a věnujme se naším očím.

Přichází čas lyžování, snowbordingu a příjemných rekreačních pobytů na horách. Abychom si všechny tyto aktivity mohli v bezpečí vychutnat, musíme dbát i na správnou ochranu očí.

Do města i na hory

Odlišné požadavky jsou kladeny na brýle do města, kdy se můžeme změřit na jejich estetickou stránku a dopřát si z široké nabídky zajímavých tvarů a barev, zatímco u brýlí pro sport se musíme zabývat také jejich praktičností a funkčností.

Na horách jsou sluneční brýle nezbytností, jelikož se většinou pohybujeme ve vyšších nadmořských výškách, kde je UV záření intenzivnější a navíc se sluneční paprsky odrážejí od sněhu, čímž se záření znásobuje.

Správná barva pro bezpečnost

Občas nás počasí pěkně vyvede z míry. Romanticky zasněžené vrcholky hor zmizí v mlze a husté sněžení nám pořádně znepříjemní pobyt na sjezdovce.
Abychom nebyli zaskočení i v takovém počasí, je praktické používat žlutooranžovou barvu zorníků na brýlích. Tato barva snížené viditelnosti zjasňuje obrysy, takže pohyb je bezpečnější.

UV filtr jako nezbytnost

Hlavní funkce slunečních brýlí je ochrana očí před účinky ostrého slunečního světla a před UV zářením. Nevyplácí se šetřit - kvalitní brýle splňují všechny požadavky pro mástské prostředí i pro náročnější podmínky do hor.

Ať už tedy budete trávit zimní dny kdekoliv, myslete na své oči!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist