EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 06.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Hýčkejte svoje oči

Publikováno dne 07.10.2016 od Karolína Arnoštová

Oči patří k nejnamáhavějším orgánům našeho těla, a tak si rozhodně zaslouží naši zvýšenou pozornost a péči. Věřte, že jedna návštěva očního lékaře nebo optometricky za rok nestaří. Nejsou to totiž jen kvalitní skla nebo kontaktní čočky, které zaručí komfort vašemu zraku. Existuje řada na první pohled drobných doplňků, které ale naše oči udrží v pohodě a svěží a pomohou jim od únavy. Věřte, že si to naše oči zaslouží.

Pocit unavených očí zná snad každý z nás. Přijdete z práce, kde jste celý den sledovali monitor počítače, a vaše oči touží po jediném – zůstat zavřené. Jednou z možností, jak je osvěžit, jsou oční sprchy, které se vyrábějí ve formě spreje. Obsahují důležité minerály, soli z Mrtvého moře a rozmanité extrakty například ze slézu, světlíku lékařského, aloe vera nebo silic heřmánku. Kromě toho, že zbaví naše oči únavy, působí také proti pálení a svědění a jsou ideálním pomocníkem pro řidiče. Ocení je zejména ti, kteří tráví hodně času před monitorem. Mírní také obtíže, které provázejí alergie. Aplikace oční sprchy je jednoduchá a můžete si ji v případě potřeby dopřát i v zaměstnání. Prostě jen zavřete oči a jemně je postříkáte rozprašovačem, necháte je chvíli zavřené, aby se látky vstřebaly a oči se odpočinuly.

Oční gely

Dalšími přípravky, které uleví vašim očím, jsou oční gely. Na trhu je jich řada a ve specializovaných prodejnách nebo v lékárnách vám jistě rádi poradí, který z nich je vhodný právě pro vás. Podobně jako oční sprcha vás gely zbaví únavy, navíc zmírňují otoky okolo očí. Můžete je použít po dlouhé jízdě autem, práci na počítači, ale třeba i tehdy, pokud jste poseděli dlouho do noci s knihou. Jednoduše řečeno prostě pokaždé, když jednostranně namáháte svůj zrak. Naneste na zavřená víčka a okolo očí slabou vrstvu gelu a úleva se brzy dostaví. Navíc se gely dokonale vstřebávají, nezanechávají mastný film a můžete je použít také jako podklad pro oční make-up.

Jídlo pro oči

Očím můžete pomoci ale také vhodnou stravou. V dnešní době najdete na trhu různé produkty a potravinové doplňky bohaté na nenasycené mastné kyseliny. Nejdůležitější z nich jsou esenciální Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které hrají zásadní úlohu v řadě procesů v lidském těle a ani oko není výjimkou. Tyto nenasycené mastné kyseliny jsou totiž důležité pro sítnici a jejich dostatečný přísun vám zajistí konzumace tučnějších ryb nebo potravinové doplňky, které obsahují rybí tuk. Na pultech lékáren najdete také přípravek, který obsahuje extrakt z borůvek a lutein. Tyto dvě látky přispívají ke zlepšení ostrosti vidění při únavě očí nebo šerosleposti a také pomáhají chránit oko před škodlivým slunečním zářením a volnými radikály. Díky těmto účinkům je právě lutein spojován s ochranou před makulární degenerací, která může být u starších lidí příčinou zákalu nebo slepoty.

Borůvkový extrakt je bohatým zdrojem komplexu bioflavonoidů, označovaného jako anthocyanoidy. Urychluje regeneraci očního barviva rodopsinu, který je nezbytný pro noční vidění. Posiluje stěny kapilár a tímto pomáhá zabraňovat krvácení do sítnice. Lutein a borůvkový extrakt se vzájemně ve svých účincích doplňují a posilují ochranu sítnice a čočky před oxidativním poškozením a závažnými zdravotními postiženími, jakými jsou právě už zmiňovaná okulární degenerace a zákal.

Bylinky a elixíry

Pro ty, kteří mají tendenci ke zhoršování zraku, je oční elixír nepostradatelným pomocníkem. Bylinné výtažky, které elixíry obsahují, mají vysoce účinné vlastnosti k podpoře minimalizace krátko- a dalekozrakosti očí a slzení očí. Vyvážené složení bylin slouží k podpoře dobrého denního i nočního vidění, ke zmírnění šerosleposti, působí jako silný antioxidant proti útesům, civilizačním vlivům a sezonním alergiím, zvyšuje elasticitu cév, a tím podporuje srdeční a mozkovou činnost. Oční elixíry obsahují většinou výtažky z borůvky černé, zrna hroznů, světlíku a měsíčku lékařského a dále například beta-karoten a propolis. Jednou ze složení elixíru je už výše zmiňovaný lutein, který ve spojení s výtažkem z vinných hroznů a beta-karotenem zamezuje postupnému zhoršování zraku a podporuje vidění za šera, v mlze i v ostrém světle. Oční elixíry ocení také řidiči a samozřejmě ti, kteří tráví pracovní dobu u počítače. Vašemu zraku mohou pomoci také čaje. Na trhu totiž existují čaje, které jsou cennými pomocníky při únavě, slzení nebo pálení očí a dokonce zaostřují vidění a zlepšují stav očních cév. Bylinné čaje jsou navíc lahodné a voňavé a uklidní nejen naše oči, ale také naši mysl.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist