EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 07.04.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Dobře vidět a vypadat

Publikováno dne 24.09.2016 od Karolína Arnoštová

Jedno z nejpřitažlivějších částí těla jsou oči. Ženy, které chtějí být přitažlivé, by si proto měly dávat pozor na některé zásady, které krásu očí zdůrazňují. Zde jsou rady, jak dobře vidět a zároveň i výborně vypadat.

Obočí dává očím výraz

Obočí dává očím výraz a pohledům osobitost. Chloupky, které rostou blízko směrem k očím, vytrhejte. Upravte i jeho příliš husté části. Jemným vykartáčováním a použitím tužky nebo stínů na obočí zajistíte očím mladistvější vzhled.

Různé tvary očí, různý způsob líčení

Oční linkou lze upravit i malé nedokonalosti očí. Pokud se oční linka vede do vnitřního koutku směrem k vnějšímu na spodním i vrchním víčku, oči budou vypadat výraznější. Jsou-li oči od sebe příliš vzdálené, měla by být linka krátká a rozhodně ji neprotahujeme až za hranici oka. Platí zásada, že u velkých očí má být linka tenká, zatímco u malých může být silnější a výraznější. Tvar mandlových očí se nemá zakrývat, ale naopak zdůraznit protažením linky mírně mimo hranici oka.

Které barvy jsou ty správné

Tmavě hnědé oči osvěží chladivé modré tóny, nejlépe odstín kobaltové nebo azurové modři. Nemusíte se bát ani svěže zelených, zlatých a béžových odstínů. K zeleným očím se hodí starorůžová, lila, modrá a hnědá. Modré oči vyniknou v oranžových odstínech a vhodné jsou též barvy země – odstíny hnědé a béžové.

Kontrastní léčení víček

Při líčení víček nevybírejte barvu, která se shoduje s barvou očí. Pro získání nejvhodnějších odstínů se doporučuje nepoužívat pouze jednu barvu, nýbrž směs dvou nebo dokonce tří barev. Smícháním některé světlé, tmavé a střední barvy získáte přitažlivé odstíny.

Neopomeňte řasy spodního víčka

Použitím mascary uděláme tečku za perfektním nalíčením očí. Nesmíme však zapomenout na řasy na spodním víčku. Po spodních řasách se štětečkem přejede, aniž by se znovu namáčel, protože zde musí být nalíčení velmi nenápadné. Aby řasy budily dojem hustoty, je třeba na nich nechat barvu zaschnout a pak je znovu lehce přetřít.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist