EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 03.04.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Čočky pro zdraví i krásu

Publikováno dne 05.10.2016 od Karolína Arnoštová

Kontaktní čočky nejsou jen skvělou alternativou brýlí, ale také zajímavým módním doplňkem. Změnit barvu očí podle oblečení je velmi lákavé pro všechny ženy, které dbají i na ty nejmenší detaily svého vzhledu.

Hlavním úkolem čoček je přesto korekce zraku a na našem trhu je hned několik druhů a každý si zde najde určitě to své. Než si ale čočky zakoupíte, poraďte se nejdřív se svým očním lékařem nebo optometristou.

Jednodenní kontaktní čočky jsou výborným řešením pro ty, kteří dávají přednost brýlím a čočky potřebují pouze k občasnému nošení. Odborníci je doporučují také u některých sportovních aktivit, například u plavání. Výhodou těchto čoček je jejich nenáročná, nebo lépe řečeno nulová údržba. Nemusejí se totiž vůbec čistit – po jednodenním nošení je jednoduše vyhodíte.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky vítají ti, kterým se varianta jednodenních kontaktních čoček z finančních důvodů nezamlouvá. Jejich údržba je poměrně nenáročná. Pro svou krátkou dobu výměny se na nich nestačí usadit tolik nečistot jako na kontaktních čočkách s delší dobou plánované výměny. Na trhu je k dostání tento typ čoček také s UV filtrem a nezapomnělo se ani na pacienty trpící astigmatismem. Pro ně jsou v optikách připraveny torické čočky. Kontaktní čočky můžou nosit i zákazníci s presbyopií, tedy ti, kteří mají předepsanou jinou korekci na dálku a jinou na blízko.

Měsíční kontaktní čočky potěší zejména toho, kdo nechce každý večer myslet na vyjmutí kontaktních čoček. Dnes už jsou totiž na trhu čočky, které se díky dokonalé prostupnosti mohou nosit nepřetržitě celých třicet dní. Odpadá zde i čištění, po měsíčním nošení je prostě zahodíte.

Tříměsíční kontaktní čočky jsou jednou z nejlevnějších variant. Je ale důležité – právě kvůli dlouhé době nošení – investovat do kvalitních roztoků, aby péče o čočky byla co nejlepší a nošení co nejpohodlnější. Tři měsíce považují odborníci za nejdelší hranici a nedoporučují používat kontaktní čočky s delší dobou výměny.

Barevné kontaktní čočky jsou rozhodně zajímavým módním doplňkem. Ocení je zejména ti, kteří rádi mění svůj vzhled. Můžete si vybrat čočky z široké škály přirozených barev, nebo poněkud divočejší modely. Třeba takové tygří oči určitě vzbudí na večírku kýženou pozornost. Barevné čočky můžete získat také v dioptrickém provedení.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist