EIFFEL OPTIC ESHOPEIFFEL.CZ Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 220 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!
... 28 let s Vámi!
MENU

Co škodí očím

Publikováno dne 27.10.2016 od Karolína Arnoštová

Moderní a rušný život často vede k únavě, které se nevyhýbá ani očím. Každodenní koloběh se projevuje pocity přepracování, napětí nebo pálení v očích. Svůj zrak namáháme prací u počítače, nebo sledování obrazovky. Denně na naše oči negativně působí zakouřené prostory a znečištěné prostředí. S většinou nepříjemných vlivů, které působí na náš zrak, sice nic neuděláme, ale můžeme si poradit s příznaky, které vyvolával. Slzy většinou z nás bere jako samozřejmost a jejich existenci si uvědomujeme až v okamžiku, kdy pláčeme, nebo nám slzy tečou z jiných důvodů.

Tvorba slz je ale velice důležitá pro zdraví našeho oka. V případě, že se kvalita slzného filmu zhorší nebo se objeví porucha samotné tvorby slz, stává se oko citlivějším a může vést dokonce až k závažnému postižení povrchu oka. Tomuto stavu se říká syndrom suchého oka. S příznaky suchých očí se setkávají lidé stále častěji. Na vině jsou např. centrálně vytápěné a klimatizované místnosti, kde kombinace vysokých teplot a suchého vzduchu vedou k vysušování povrchu rohovky a k nadměrnému odpařování slzného filmu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist