EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
Teď je otevřeno 20 poboček, které můžete IHNED navštívit. Najít nejbližší »
Věděli jste, že ... na každé z našich poboček máme přes 3.000 modelů různých značek brýlí?
MENU

Co očím škodí

Publikováno dne 05.10.2016 od Karolína Arnoštová

Moderní a rušný život často vede k únavě, která se nevyhýbá ani očím. Každodenní koloběh se projevuje pocit přepracování, napětí nebo pálení v očích. Svůj zrak namáháme prací u počítače, ale dováním obrazovky, denně jsme vystavováni ostrému umělému světlu. Oči trpí v klimatizovaných místnostech, v zakouřeném prostředí i vlivem znečištěného prostředí. S většinou vlivů, které negativně působí na náš zrak, sice nic neuděláme, ale můžeme si poradit s příznaky, které vyvolávají. Slzy většina z nás bere jako samozřejmost a jejich existenci si uvědomujeme až v okamžiku, kdy pláčeme, nebo nám slzy tečou z jiných důvodů. Tvorba slz je ale velice důležitá pro zdravý našeho oka. V případě, že se kvalita slzného filmu zhorší nebo se objeví porucha samotné tvorby slz, stává se oko citlivějším a může vést dokonce až k závažnému postižení povrchu oka. Tomuto stavu se říká syndrom suchého oka. S příznaky suchých očí se setkávají lidé stále častěji. Na vině jsou například centrálně vytápěné a klimatizované místnosti, kde kombinace vysokých teplot a suchého vzduchu vede k vysušování povrchu rohovky – k nadměrnému odpařování slzného filmu.

Kapky pomáhají

Podobně se mohou projevit i další faktory – ostré osvětlení nebo znečištěný vzduch, ale také stárnutí a hormonální změny (například během klimakteria). Příznaky suchých očí vyvolávají i některé nemoci nebo užívání některých skupin léků. Proto je nutné stále hledat cesty, jak zmírnit příznaky vyvolané okolním prostředím i změnami v organismu. Péče o zrak by se tedy neměla v žádném případě podceňovat. Problémy s očima vedou výraznému zhoršení kvality života, nezřídka i trvalejším zdravotním potížím. Snadným preventivním opatřením ve většině případů může být používání očních kapek. Kvalitní oční kapky jsou jednou z možností, jak očím rychle a účinně pomoci. Dlouhodobým účinkem se mohou pochlubit například kapky Visine, které oční oblast uklidňují do několika minut po použití a jejich příznivý vliv zároveň přetrvává i několik hodin. V řadě Visine naleznou lidé také speciální přípravky bez konzervačních látek, které jsou vhodné i pro uživatele kontaktních čoček.

Desatero prevence

  1. Nenastavujte proudění vzduchu v autě do úrovně obličeje
  2. Nesedejte si proti přímým zdrojům tepla
  3. Aplikujte oční kapky před činnostmi, které vyvolávají zhoršení příznaků
  4. Venku noste brýle s co největší krycí plochou
  5. Pokuste se pravidelně mrkat
  6. Mrkejte řádně s úplným uzavřením víček
  7. Vyhýbejte se zakouřenému prostředí
  8. Vyhýbejte se suchému a větrnému prostředí
  9. Na obrazovku počítače hleďte zpříma nebo směrem dolů

Ve vytápěných a klimatizovaných místnostech používejte zvlhčovače vzduchu

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist