EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 06.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Co možná nevíte

Publikováno dne 23.09.2016 od Karolína Arnoštová

Jak svítí světluška

Světlo, které vydává světluška, nemá nic společného s teplotou nebo ohněm. Vědci mu říkají „studené světlo“. Toto světlo má podstatu v chemickém ději na molekulární úrovni. Některé molekuly s vyšší hladinou energie ji mění na světelnou. V břišní dutině světlušek vznikají ve světelných orgánech žláz dvě chemické látky, které mají pro vznik světla základní roli. Samice má zakrnělé krovky a její larvy jsou masožravé. V České republice máme tři druhy.

Proč kočky milují ryby a mléko

Každý ví, že kočky nemají rády vodu. Ve skutečnosti jsou však velmi dobří plavci. Do vody nejdou kvůli chladu nebo z pohodlnosti. Příčinou toho, že domácí kočky vedle ryb také rády loví malé ptáky a myši je, že před domestikací žily v údolí Nilu a v Egyptě, kde se jimi živily. Toto byl ostatně důvod jejich ochočení. V dnešní době se živí kočky, které žijí v severní Indii a v jihovýchodní Asii, lovem ryb na okrajích řek. Tlapkami si vyhodí rybu z vody nebo si pro ni vlezou do vody. Chovatelé koček je ve starém Egyptě krmili chlebem a mlékem. Obliba mléka u koček zřejmě pochází z těchto pramenů.

Jak lepí lepidla

Lepidla fungují čistě na základě chemické reakce. V dnešní době se při jejich výrobě používají syntetické materiály. Při procesu lepení jsou zapotřebí dvě základní látky z podobného či stejného materiálu a lepící prvek. Molekuly lepícího prvku musejí mít tendenci se spojovat se slepovanými látkami. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist