Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »

Chraňte své oči!

Publikováno dne 01.10.2016 od Karolína Arnoštová

Sluneční záření je rok od roku čím dál silnější i nebezpečnější a naše oči zase citlivější. Tak jako chráníme naši pokožku před škodlivým UV záření, stejně tak bychom se měli dobře starat i o naše oči. Zejména v letních měsících, kdy je sluneční záření opravdu intenzivní, jsou sluneční brýle nezbytnou pomůckou při ochraně našich očí.

Kvalitní sluneční brýle bychom měli mít neustále po ruce. UV záření sice není viditelné, přesto může způsobit vážné onemocnění nebo dokonce trvalé poškození zraku.

Mnoho z nás považuje brýle za praktický módní doplněk, ale stále bychom měli mít na paměti, že sluneční brýle by měly především plnit ochrannou funkci. Při výběru slunečních brýlí se řiďte tím že, musí plnit všechno, co od nich sami očekáváte. Každé brýle mají různé funkční určení i vlastnosti. Sluneční brýle mohou být pro vás módním doplňkem, zde pak hraje roli váš vlastní vkus, můžete si vybrat z různých tvarů, barev i materiálů. Pozor si ovšem dejte při koupi brýlí, které budete používat například k řízení automobilu nebo při sportování.

Takovéto brýle vybírejte velmi pečlivě a raději dejte přednost účinnosti před moderním vzhledem.

Důležité je i to, kde všude vás budou sluneční brýle doprovázet. Pokud míříte na dovolenou k moři nebo do hor, dbejte na to, aby brýle měli vysoký UV filtr, vhodná skla jsou s vysokou intenzitou ztmavení. V našich klimatických podmínkách dejte přednost středně zbarveným sklům, naše oči se lépe přizpůsobí při přechodu ze světla do stínu. Při řízení automobilu používejte brýle s polarizačními skly a antireflexní úpravou, které dokážou eliminovat nepříjemné odlesky a zostřují vidění. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist