Sledujte naši aktuální provozní dobu, jsme tu stále pro Vás. Zobrazit otevírací dobu »
Přijímáme zakázky, které budou hrazeny fakturou. více informací zde »

Chraň to jako oko v hlavě

Publikováno dne 27.09.2016 od Karolína Arnoštová

Toto často používané úsloví jasně ukazuje na důležitost oka, kterou mu právem přisuzujeme. Oko vnímáme jako něco magického, není to jen nástroj na optické pozorování světa kolem. Je silným komunikačním prostředkem, vyjadřujeme jím naše vnitřní rozpoložení, psychický stav, často i stav somatický. Pohledem do očí vyjadřujeme řadu postojů, náš vztah, lásku či strach. Na oční okolí se proto soustředíme při komunikaci, a je tedy nanejvýš důležité, aby oční okolí bylo co nejlépe ošetřováno. To má samozřejmě vliv i na stav oka samotného. Pokud se dobře cítíme, je to i v našich očích vidět.

Aromaterapie jako medicínská procedura ovlivňuje prakticky všechny tělesné funkce a v péči o pokožku je velmi významná. Nemyslím tedy ovšem odpařování a vdechování kdejaké vůně, ale skutečné sofistikované přípravky z kvalitních přírodních surovin. A protože pod pokožkou očního okolí není prakticky žádný tuk, ztráty vody a napětí zde vedou k rychlejší t tvorbě vrásek, než je tomu jinde na obličeji. Jak víme, prevence je vždy lepší než náprava, a tak kromě spánku je ještě řada dalších možností, jak brzdit ten nezadržitelný sklon k tvorbě vrásek. Kromě genetických příčin je to také suchý vzduch, dlouhé hodiny u obrazovek, diuretika, kouření, stres. Aromaterapie a fototerapie v péči o oční okolí má veliký předstih před syntetickou kosmetikou. Podívejme se na dva takové produkty, které vašim očím velmi prospějí.

Oční sprcha: Tento výjimečný produkt v kombinaci s očním gelem bude působit proti únavě očí, pálení a svědění (řidiči, práce před monitorem, alergie apod.). Je vyroben ze speciální minerální vody II Sano, která obsahuje řadu minerálů, zvláště železo ve dvojmocné formě. Na zavřené oči jemně nastříkejte potřebné množství a nechte je chvíli odpočinout.

Další účinné látky: sůl z Mrtvého moře, extraktu slézu, světlíku lékařského a aloe vera, silice heřmánku žlutého a fenyklu.

Gel na oční okolí: Jemný a hojivý osvěžující gel, který pomůže zjemnit a napnout pleť v této choulostivé oblasti. Snižuje nebezpečí otoků a pálení očí. Výrazně omezuje tvorbu vrásek a pleť udržuje svěží a napjatou. Lze jej používat jako masku – nanesete silnější vrstvu a pod teplým ručníkem necháte zcela vstřebat. Natírejte jemnou vrstvu směrem k nosu.

Účinné látky: minerální voda II Sano, mandlový olej, extrakt ze světlíku, slézu a aloe vera, éterické oleje z heřmánku a fenyklu, sůl z Mrtvého moře. Přípravky na bázi krémů nejsou pro oční okolí příliš vhodné pro množství pomocných syntetických látek, které mohou u citlivějších jedinců nepříjemně zatížit tuto citlivou oblast.

V aromaterapii jsou to hlavně silice zklidňující a uvolňující: heřmánek, fenykl, růže, mateřídouška, santalové dřevo. Ty jsou výborným prostředkem k uvolnění napětí a zmenšení vrásek při napařování obličeje. Takže až budete chtít udělat dobře svým očím, vězte, že jejich přítelem je minerální voda, mořská sůl a jemný vliv bylin a rostlinných silic v nich obsažených.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist