EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže
AKTUÁLNĚ 06.06.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
MENU

Brusel

Publikováno dne 22.09.2016 od Karolína Arnoštová

Na první pohled nám Brusel může v mnoha ohledech připomínat Prahu. Má podobný počet obyvatel, zároveň je metropolí země a byl založen zhruba ve stejné době jako Praha, má středověké jádro i moderní čtvrti. Ve městě je mnoho zeleně a rytmus života je také velmi podobný. Sídlí tu hlavní instituce EU a NATO. Mluví se zde dvěma jazyky a skoro každý třetí obyvatel Bruselu je cizinec.

Brusel je architektonicky zajímavé město, vedle gotických kostelů z období středověku, kdy Brusel byl hlavním městem Brabantska, je možno vidět klasicistické fasády paláců z doby vlády rakouských Habsburků (Marie Terezie a Josefa II.) a nádherné secesní domy architekta Victora Horty. Nejznámější stavbou je Atomium (moderní molekuly železa) u výstavního parku Heyzel, připomínající světovou výstavu z roku 1958. Srdcem Bruselu je Grand Palace/Grote Markt (Velké náměstí), středověké tržiště s cechovními domy a obdivuhodnou radnicí, kde se každé dva roky konají květinové slavnosti. Svým rozložením připomíná Staroměstské náměstí v Praze. Centrum Bruselu je poměrně malé, dá se určitě obejít pěšky a skutečně málokde jinde naleznete tolik památek. Chcete-li po náročném dni uspokojit svůj apetit, určitě zkuste rybí ulici Vismarkt nedaleko hlavního náměstí. Tísní se tu jedna restaurace vedle druhé a už samotná atmosféra ulice, kde se všude kolem nás vrší hory ryb a mořských plodů, vzbuzuje tisíce chutí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist