AKTUÁLNĚ 28.09.2020 - Pobočky jsou OTEVŘENY. Zobrazit otevírací dobu »
BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
31.08.2020
Naše pobočka v OC Galerie Teplice je uzavřena. Rádi Vás přivítáme na pobočce v SC Olympia Teplice, kde je také možné si vyzvednout Vaše hotové zakázky. V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 601 337 201. Děkujeme za pochopení. Eiffel optic
TOPlist

Amsterdam

Publikováno dne 12.09.2016 od Karolína Arnoštová

Amsterdam, bezstarostné město kanálů, tramvají, náměstí a kostelů, inspirovalo mnohé z nejlepších evropských malířů, hudebníků, básníků a architektů. Holandský parlament sídlí v Haagu, ale Amsterdam je nejdůležitějším městem v Nizozemsku a je považován za jeho hlavní město. Město leží pod úrovní mořské hladiny. Rozprostírá se přibližně na devíti ostrovech.


V Amsterdamu je více než 40 kanálů a 1200 mostů. Původní středověcí obyvatelé Amsterdamu postavili ochranné hráze na obou stranách řeky Amstel a založili město jako malý přístav. V 18. století utrpěl Amsterdam značný úpadek následkem postupného zanášení Zuiderzee bahnem.


Větší lodě té doby měly problémy doplout do města a většina obchodů po řece Rýnu přešla do Rotterdamu. Teprve v roce 1865 začaly práce na Severomořském kanálu a až po jeho otevření získal Amsterdam svoji původní pozici v Nizozemsku. Počet obyvatel rychle rostl a v roce 1900 dosáhl počtu  500 000. Posperitu Amsterdamu náhle ukončil rok 1940 ve druhé světové válce, kdy byl přístav zcela zničen a byl okupován Němci. Po válce byl znovu vybudován a zmodernizován. 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Naše další stránky
TOPlist