Webové stránky E-shop Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 85 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!

Zajímavost – Jak vidí ptáci

Často slýcháme přirovnání – ten vidí jako orel. Je ale vůbec možné srovnání lidského oka s ptačím?

Stejně jako u člověka je zrak nejdůležitějším smyslem i u ptáků.

V porovnání k rozměrům těla je ptačí oko mnohem větší než lidské. Velmi dobře můžeme tento nepoměr pozorovat např. u orla nebo sovy.

Za zvláštnost lze též považovat fakt, že oko ptáka váží často více než jeho mozek. Pro názornost – např. váha oka u poštolky je kolem 5 gr, kdežto její mozek váží necelé 4 gr.

Další rozdíl

Oproti člověku mají ptáci podstatně větší zorné pole díky umístění oči na straně hlavy – u lidí dosahuje hodnoty 180ᵒ, ale u ptáků až 300ᵒ.

Výborný zrak u ptáka je nezbytnou nutností, protože ostatní smysly nejsou vyvinuty tak dokonale. Závisí na něm jejich přežití.

BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
01.01.1970
24. kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 PODZIM, opět v moderních halách areálu PVA EXPO PRAHA – LETŇANY v poprázdninovém týdnu 8. a 9. září 2017 Téměř čtyři stovky firem bude na stáncích nabízet spolu s odborníky své nejlepší a nejnovější produkty a předvádět na místě jejich užití. Návštěvníci si odnesou návody a inspirace pro zlepšení kvality pleti, mladistvější vzhled, nový účes, make-up i celkový outfit. I na našem stánku naleznete spousty typů a rad. Můžete si vyzkoušet a zakoupit brýle z široké nabídky plastových obrub. Zdarma Vám optometrista změří zrak. Nebo Vám poradíme při výběru kontaktních čoček, roztoků a nebo kapek. Vybrat si také můžete z široké škály barevných čoček.  Na stánku budete mít možnost si koupit za e-shopové ceny dekorativní kosmetiku z eshop.eiffeloptic.cz  Těšíme se na Vás Více informací o veletrhu: http://www.beautyexpo.cz/ 
Kontakt
Pro připomínky, dotazy nebo jiné komentáře k našemu zboží a službám prosím pište na
zakaznickyservis@eiffel..
Máte-li pro nás obchodní nebo jinou nabídku, směřujte ji na
marketing@eiffeloptic.cz
EIFFEL OPTIC, a.s.
Ječná 507/6
120 00 - Praha 2
IČ: 43873171
DIČ: CZ 43873171
TOPlist
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.