Webové stránky Optica Moda E-shop Pro ženy Pro muže Magazín Slevy a akce
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší oční ordinace!

Solárium

Léto za námi zavřelo definitivně dveře a opálení od moře začíná pomalu, ale jistě blednout. Kdo chce mít pokožku více či méně opálenou i přes třeskutou zimu, řešením je buďto vyjet si znovu do teplých krajin nebo dát svému tělu odpočinout v soláriu.

Chraňte nejen oči

Touha po opálení a snaha o atraktivní vzhled přivádí ročně do solárií desetitisíce lidí. Chtějí získat "správnou barvu". Kožní lékaři však apelují na rozum vyznavačů umělého sluníčka. Kladou jim na srdce, aby se přizpůsobili typu pleti a doporučovali dávky slunění. A k tomu dodávají, že velmi záleží na výběru studia! Volte solária s kvalifikovanou obsluhou, kde vám zároveň zaručí, že do svých přístrojů používají předepsané a originální lampy výrobce.

Opatrnosti není nikdy nazbyt

Dermatologové se dělí na dvě skupiny, jedni tvrdí, že doposud není vědecky prokázána závislost mezi ozářením v soláriích a rakovinou kůže - zhoubným melanomem. Pozitivní působení UV záření je přínosné především v zimě, kdy posiluje imunitní systém a podporuje tvorbu vitamínu D důležitého pro stavbu kostí.

Jejich ostražití kolegové, odpůrci tohoto tvrzení naopak říkají, že každým zářením je kůže náchylnější ke vzniku nádoru a je jedno, zda se jedná o umělé sluníčko nebo přírodní.

Každopádně z toho vyplívá, že je důležité opalovat se s rozumem, ať už jsme u moře, na horách, doma na zahradě či v soláriu.

Obecně platí maximálně deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů. Před opalováním v soláriu je třeba z kůže odstranit veškeré kosmetické přípravky a odložit šperky. Na ošetření kůže je vhodná speciální solární kosmetika, která je vyvinuta pro tyto potřeby, chrání do jisté míry kůži a udrží déle hnědé zabarvení.

Rozhodně nestačí mít jen zavřené očí, ale měli byste je chránit ještě brýlemi, které jsou součástí vybavení každého správného studia. Pokud užíváte léky, prostudujte příbalový letáček nebo se pro jistotu poraďte s lékařem.

Pobočky (33 po celé ČR)
Aktuality
11.11.2016
Oslavte s námi ve dnech 11. – 13.11. narozeniny Galerie Harfa! Ve slevové knížce naleznete kupón 10% slevu na nezlevněné dioptrické obruby a doplňky. Sleva nelze uplatnit na eshopu.
26.10.2016
V termínu od 4. - 16. 11. můžete využít slevu 10% na nezlevněné dioptrické obruby na pobočce OC Chodov. Slevový kupón naleznete ve SLEVOVÉ KNÍŽCE CENTRA CHODOV.
24.10.2016
Můžete se těšit na novou pobočku, kterou pro Vás otevřeme 10.11. v Hradci Králové v nákupním centru Aupark.
Kontakt
Pro připomínky, dotazy nebo jiné komentáře k našemu zboží a službám prosím pište na
Máte-li pro nás obchodní nebo jinou nabídku, směřujte ji na
EIFFEL OPTIC, a.s.
Ječná 507/6
120 00 - Praha 2
IČ: 43873171
DIČ: CZ 43873171
Společnost EIFFEL OPTIC, a.s. je vedená u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 9168.
TOPlist