Webové stránky E-shop Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Navštivte náš e-shop
Nabízíme přes 85 tisíc různých
produktů za skvělé ceny!
Osobní odběr ZDARMA
Oční ordinace
Potřebujete vyšetřit zrak?
Objednejte se do naší ordinace!

O nás

Historie

Firma eiffel optic byla založena na podzim roku 1991 jako společnost s ručením omezeným. Svoji první prodejnu otevřela v květnu roku 1992 v Ječné ulici na Praze 2. V této době krátce po revoluci nebyl ještě segment oční optiky příliš rozmanitý a na trhu, kromě výjimek, figurovaly pouze prodejny státní sítě oční optiky. Prodejna eiffel optic se od nich naprosto odlišovala nejen svým vzhledem a na tu dobu nezvyklým, nočním nasvícením výloh, ale především nabídkou sortimentu dioptrických skel v druzích a typech, které doposud na českém trhu nebyly dostupné. Proto se zabývala kromě provozování prodejny oční optiky i velkoobchodním prodejem dioptrických skel.

Na jedinou otevřenou prodejnu začaly postupně navazovat realizace dalších poboček.

V počátku se jednalo pouze o kamenné prodejny v centru Prahy. Společnosti eiffel optic se podařilo získat prostory v samotném srdci Prahy, v ulici Na Příkopě nebo na Jungmannově náměstí. S novým trendem budování obchodních center na počátku roku 1998 otevřela společnost eiffel optic prodejnu v prvním centru tohoto druhu v České republice - Centrum Černý Most.

Poté v průběhu let následovaly další prodejny, převážně v nákupních centrech, v posledních letech situovaných i v českých regionech.

V roce 2004 byla firma eiffel optic přetransformována na akciovou společnost.

V současné době, tedy po více než 22 letech své existence, společnost Eiffel optic, a.s. disponuje sítí 35 prodejen po celé České republice. Převážně jsou její prodejny součástí velkých nákupních center, v hlavním městě Praze a v moravské metropoli Brně jsou pro zákazníky k dispozici také na lukrativních místech hlavních tříd.

Společnost eiffel optic, a.s. je specialistou na dioptrické brýle, sluneční brýle, kontaktní čočky a optické pomůcky. Zaměstnává kolem 150 pracovníků, převážně odborníků  očních optiků, optometristů a očních lékařů. Kromě oční optiky nabízí také  služby oční ordinace  ambulance v několika zařízeních v Praze a v Brně, smluvně zajištěných zdravotními pojišťovnami.

Inovace

Všechny pobočky eiffel optic jsou exkluzivně vybaveny nejnovějšími přístroji. Refrakční centra společnosti se zabývají prodejem a zhotovováním brýlí a též nejmodernějším způsobem korekce zrakových vad.

Oční lékaři a optometristé zde vyšetřují zrak uživatelů brýlí pro dokonalou nápravu (korekci) oční vady pomocí brýlí nebo kontaktních čoček, které zde aplikují.

V rámci služby EXPRESS SERVIS je eiffel optic schopna svým zákazníkům zhotovit dioptrické brýle na počkání do 1 hodiny. Zaměstnanci jsou také připraveni prodejnách ihned aplikovat kontaktní čočky. To jsou hlavní hesla společnosti, jejímž hlavním cílem je spokojenost zákazníka. Proto také na  svých pobočkách poskytuje eiffel optic zákaznický servis v podobě bezplatného vyčištění brýlí ultrazvukem, napravení pokřivené obruby nebo doplnění ztraceného sedýlka.

Již před několika lety uvedla společnost eiffel optic do provozu  prodej prostřednictvím e-shopu, kde jsou nabízeny kontaktní čočky a roztoky za nejnižší ceny na trhu. Nově je pro zákazníky k dispozici i prodej dalekohledů a lup od výrobce Eschenbach, a slunečních brýlí Mercedes, Porsche a Bogner.

Společnost v rámci snahy o maximální spokojenost zákazníka spolupracuje s významnými poskytovali zaměstnaneckých benefitových programů, díky nimž mohou zákazníci využít tuto formu platby při nákupu brýlí. Kromě toho je síť prodejen eiffel optic zapojena do programu slev společností Homecredit, Benefit plus, Benefity-Santé a poskytuje slevy držitelům platebních karet Citibank, studentům-držitelům karet ISIC, a umožňuje nákupy za zvýhodněné ceny zaměstnancům GE Money bank nebo klientům zdravotních pojišťoven.

Značka eiffel optic si získala povědomost obyvatel v nemalé míře svojí aktivitou v oblasti reklamy. A to několikaletým vydáváním vlastního časopisu Optica moda, který informuje čtenáře  o módních trendech, novinkách a aktuálních akcích v prodejnách eiffel optic.

Tento newsletter  je zdarma k dispozici na prodejnách a také je distribuován roznosem do poštovních schránek. Nepřehlédnutelné jsou reklamy umístěné na bilboardech, štítových stěnách či informačních tabulích. Reklamy jsou též uveřejňovány v denním tisku či jiných tištěných periodikách.

Na začátku letošního roku firma eiffel optic zavedla pro své klienty věrnostní program, jehož cílem je poskytnout při používání klientských karet slevy v závislosti na objemech nákupu. Tento program je též vhodnou variantou pro firmy jako motivace svých zaměstnanců.

Hodnota značky

Cílová skupina společnosti eiffel optic je velmi široká. Trh s dioptrickými brýlemi zahrnuje především populaci nad 40 let. Sortimentem slunečních brýlí ale oslovuje trh napříč věkovými skupinami - současným trendem jsou sluneční brýle jakožto dotvoření image, nezávisle na ročním období.

Velkou skupinou jsou uživatelé kontaktních čoček, kteří s ohledem na sportovní aktivity nebo čistě z estetického hlediska zvolili tento typ korekce namísto dioptrických brýlí.

Společnost eiffel optic provádí přímý nákup v různých zemích, např. Francii, Itálii,  Německu a Anglii, pro Prahu zajišťuje v rámci exkluzivity prodej zboží značky Cartier. Ve svých prodejnách poskytuje největší možný výběr pro sluneční brýle a dioptrické obruby dalších značek: Ray Ban, Porsche Design, Dolce Gabanna, Prada, Versace, Calvin Klein, Gucci, Dior, Vogue, Fendi, Armani a mnoha jiných.

Na každé pobočce je k dispozici přes 3000 odlišných modelů dioptrických či slunečních brýlí. Nechybí mezi nimi dětské brýle, polarizační brýle nebo stále oblíbenější designové sluneční brýle. Široký sortiment Kontaktních čoček je složen ze zboží předních světových výrobců, a přesto je nabízen za nejnižší ceny. V nabídce pro dioptrická skla převažuje kvalitní zboží německé firmy Zeiss a skla swiss quality Moni Swiss.

Vzhledem k svému hlavnímu cíli, kterým je spokojenost zákazníka, poskytuje společnost eiffel optic trvalé proškolování a motivační kurzy svým zaměstnancům. Některým z nich dokonce společnost umožňuje doplnění vzdělání v oboru oční optik formou dálkového studia na vyšší odborné škole. Do tohoto vzdělání již společnost investovala kolem 1 milionu Kč.  Je pro  ni velmi důležitá kvalita obsluhujícího personálu, proto není výjimkou, že u společnosti jsou někteří ze zaměstnanců již více než 10 či 15, ale i 22 let.  Značka eiffel optic znamená především bezkonkurenční  výběr slunečních a dioptrických brýlí a kvalitně poskytované služby, V převážné většině formou služby EXPRESS SERVIS. Ten je umožněn díky vybavení každé prodejny laboratoří pro zpracování dioptrických brýlí a také širokými skladovými zásobami dioptrických skel, i v různých úpravách a typech, přímo na prodejnách.

Společensky odpovědné chování

Společnost eiffel optic nezůstává lhostejná vůči těm, kteří se dostali, často ne vlastní vinou, do nelehké životní situace, buď z důvodů zdravotního handicapu nebo odtržením od vlastní rodiny. V posledních letech proto společnost finančně podporovala statisícovými částkami tři dětské domovy a finanční dary věnovala i Fondu ohrožených dětí. Nákupem vozu či výrobními zakázkami podporuje i společnosti zaměstnávající zdravotně postižené.

Citát: „ Vždy nejlepší pocit je, když zákazník odchází spokojený a rád se znovu vrací pro nové brýle, které změní jeho image. Naším cílem je provést každého zákazníka širokou nabídkou všech produktů, které budou vyhovovat jeho potřebám a požadavkům.

Velký důraz klademe na individuální přístup, spojený s pečlivým výběrem vhodných obrub a typu dioptrických skel. Jsme připraveni splnit i specifické požadavky náročných klientů, a to je pro nás výzva.“

Eiffel optic - ZNAČKA A ČÍSLA

33 - společnost eiffel optic má 33prodejen po celé České republice

3000 -  na každé pobočce eiffel optic je k dispozici přes 3000 odlišných modelů dioptrických či slunečních brýlí různých značek

150 - u společnosti eiffel optic je zaměstnáno 150 lidí

24 - na trhu působí značka eiffel optic téměř 24 let

BUĎTE IN, SLEDUJTE NÁŠ
facebook
Aktuality
20.02.2017
Dne 18.3.2017 se zapojíme do módní přehlídky pořádané v Europarku - Praha. Přijďte načerpat módní inspiraci pro letošní jaro!
Kontakt
Pro připomínky, dotazy nebo jiné komentáře k našemu zboží a službám prosím pište na
zakaznickyservis@eiffel..
Máte-li pro nás obchodní nebo jinou nabídku, směřujte ji na
marketing@eiffeloptic.cz
EIFFEL OPTIC, a.s.
Ječná 507/6
120 00 - Praha 2
IČ: 43873171
DIČ: CZ 43873171
TOPlist